Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mēs visi bieži vien uztraucamies par savu informāciju cietajos diskos, un kam gan nav gadījies pazaudēt kaut ko ļoti vērtīgu. Nejauši uzspied nepareizo pogu un pazaudē stundas darbu. Bet šis tehniskais darbinieks pamanījies uzstādīt jaunu rekordu – iznīcināt 38 miljardus vērtu informāciju. Aļaskā kāds tehniskais darbinieks darīja savu ikdienas darbu – pieskatīja un uzkopa sistēmu Aļaskas ienākumu departamentā. Kad viņš tika pie cieto disku formatēšanas, viņš nejauši izdzēsa visu informāciju bankas kontiem saistībā ar Aļaskas lielāko ienākumu avotu – naftu. Tas, protams, nebūtu nekas, taču tehniķis nejauši bija pamanījies noformatēt arī informācijas rezerves cieto disku. Un trešais rezerves disks, kurā arī bija visas informācijas kopijas, bija mehāniski sabojājies.

Šajā mirklī vajadzēja sākties panikai, jo informācijas vērtība bija mērāma ap 38 miljardos dolāru. Taču visi operatīvi metās glābt, kas glābjams. Tika izsaukti konsultanti un datorspeciālisti no Microsoft un Dell. Diemžēl situācija izrādījās tāda, ka vienīgais veids, kā atgūt informāciju – bija ievadīt to no jauna sistēmā, izmantojot fiziskos datus, kuri daudzumā aizņēma 300 lielas kartona kastes, kuros atradās ap 800 tūkstoši skanētu dokumentu.

Rezultātā visu izdevās saglābt un kopējie zaudējumi departamentam bija tikai 220 tūkstoši (kas, protams, nav maz, bet salīdzinot ar iespējamajiem ir nieks). Ienākumu izmaksa aizkavējās tikai nelielam procentam cilvēku, un, kā apgalvo departamenta pārstāvis Bils Korbus, neviens konkrēti netika vainots vai atlaists par šo negadījumu.

Izsaki savu viedokli