Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

…paaudze solās kļūt daudz pievilcīgāka un atgriezties pie tās saknēm, tas ir iegūt mazākus dzinējus, vieglāku virsbūvi un izteiksmīgāku dizainu. Inženieri šobrīd meklē, kā pēc iespejas vairāk samazināt svaru, savukārt par dzinēju tiek baumots, ka tā mazāko tilpumu kompensēs kompresors vai turbīna. Ne pārāk iepriecienoša ziņa – enerģijas taupības nolūkos iespējams tiks uzstādīts elektrisks stūres pastiprinātājs. Jācer gan, ka japāņu ražotājam tādi neizdosies sabojāt kompaktā rodstera īpašo auru.

Pagājušajā nedēļā mēs rakstījām, ka Toyota kā alternatīvu lētajam Honda Insight hibrīdam plāno izstrādāt uz kāda masveida modeļa bāzētu hibrīdu. Tagad Automotive News ziņo, ka lētā hibrīda bāzi veidos mazauto Toyota Yaris, kas iegūs Prius hibrīda tehnoloģijas, bet maksās ievērojami mazāk. Jāatzīmē, ka tā nonākšana tirdzniecībā nav gaidāma ātrāka par 2011. gadu.

Lamborghini solīja, ka tiks saražoti vien 20 īpašā Reventon eksemplāri, un tā arī notika. Tomēr tagad itāļu ražotājs (apstiprinājis uzticams avots kompānijas iekšienē) plāno izlaist vēl pāris ekskluzīvus Reventon rodsterus. Tie iegūtu par 20 zirgspēkiem jaudīgāku (670 Zs) dzinēju un to cena būtu 1,2 miljoni eiro (ap 800000 latu). Plānotais vienību skaits būtu ievērojami mazāks nekā kupejai – vien deviņas.

Mini tuvākā gada laikā tirdzniecībā plāno laist Mini D John Cooper Works versiju, kas sākotnēji bija plānota ar uzlabotu līdzšinējo Peugeot agregātu, tomēr tā vietā iespējams tiks uzstādīts kāds no BMW 1. sērijas divu litru dīzeļdzinējiem. Izvēlei pieejamas 120d (177 zirgspēki) un 123d (204 zirgspēki) versijas, no kurām ticamāka pat šķiet jaudīgākā. Šāda iespēja izmantot pašu dzinējus radusies, Mini inženieriem taisni novietoto BMW agregātu iemānot Mini dzinēja telpā, kurā dzinēji parasti novietoti šķērsām. Kā jau minēts, tirdzniecībā sportiskais dīzelis varētu nonākt pēc gada.

Izsaki savu viedokli