Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Interneta lietotājiem labi zināms, ka surogātpasts pats par sevi nav nekas patīkams, taču jaunākie pētījumi liecina, ka šādu vēstuļu izplatīšana nodara nopietnu kaitējumu arī apkārtējai videi. Vairāk nekā astoņdesmit procentus pasaules e-pasta sūtījumu mūsdienās veido surogātpasts, un, lai nodrošinātu tā nosūtīšanu un saņemšanu, ik gadu tiek tērēts līdz 33 miljardiem kilovatstundu elektroenerģijas, kas citādi lieti noderētu, lai, piemēram, apgādātu ar elektrību 2,1 miljonu ģimenes māju Amerikā. Šādus datus min kompānija McAfee.

Tās ziņojums publicēts tūliņ pēc konkurējošās kompānijas Symantec pētījuma, kurā tā ziņo, ka pagājušajā gadā surogātpasta līmenis palielinājies par 192%, no 119,6 miljardiem vēstuļu 2007. gadā līdz 349,6 miljardiem vēstuļu 2008. gadā. 90% visu surogātpasta vēstuļu nosūta botu tīkli.

McAfee piebilst, ka surogātpasta radīšanai, sūtīšanai un izdzēšanai patērētās elektrības ražošanas rezultātā atmosfērā nonāk tāds pats siltumnīcefekta gāzu daudzums kā no 3,1 miljona automašīnu izplūdes gāzēm.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli