Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sun Microsystems Inc. šonedēļ sāk izlaist jaunu, daudz spēcīgāku procesora UltraSparc IV versiju, ar kuru tiks aprīkotas Sun Fire v490 un v890 sistēmas. Iepriekš Sun serveri tika izlaisti ar 1,20 GHz procesoriem, savukārt parādoties UltraSparc IV divkodolu procesoriem, GHz apjoms ir sasniedzis 1,35 GHz robežu.UltraSparc IV+ procesori, ko kompānija grasās izlaist gada beigās, būs jauns pavērsiens Sun Fire klientiem. Atšķirībā no UltraSparc IV, UltraSparc IV+ procesoriem būs on-chip 2. līmeņa kešatmiņa un 3. līmeņa kešatmiņa uz sistēmas mātesplates, tādejādi tiks panākts visai ievērojams ātrdarbības pieaugums.


Ar 295 miljonu tranzistoru, IV+ modelim būs divi 1,8 GHz procesoru kodoli un 2MB liela otrā līmeņa kešatmiņa.


Ar to vien kompānijas Sun tuvākā laika plāni neaprobežojas – 2006. gada sākumā Sun ir paredzējis izlaist astoņu kodolu procesoru Niagara, kas pirmkārt būs paredzēts intensīvam tīklu darbam, piemēram, Web servisiem, interneta meklētājiem. Otrā procesora paaudze būs domāta jau krietni sarežģītāku darbību veikšanai, piemēram, šifrēšanai.


Pēc tam 2008. gadā Sun sāks ražot augstas veiktspējas sistēmas – Supernova, kas būs balstītas uz procesoru ar nosaukumu Rock. Supernova sistēmām būs Niagara tīkla iespējas, bet papildus būs uzlabota peldošā punkta veiktspēja.

Izsaki savu viedokli