Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Rīgas Brīvostas pārvaldes rīkotajā zinātniski pētniecisko darbu konkursā „Osta pilsētai” pārliecinoši startējusi Rīgas Tehniskās universitātes komanda, izcīnot godalgoto pirmo vietu. Konkursa uzvarētāji darba ietvaros izstrādājuši elektroniskās loču kvīts sistēmas prototipu ostas ikdienas darba efektivitātes pilnveidošanai. Rīgas Brīvostas pārvaldes organizētais zinātniski pētniecisko darbu konkurss šopavasar norisinājās jau devīto reizi.

Studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursā “Osta pilsētai” uzvarēja Rīgas Tehniskas universitātes komanda Annijas Strodes un Reiņa Vesera sastāvā. Komanda nāca klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju  risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā, tostarp padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jaunieši konkursa žūrijai piedāvāja ne vien idejas teorētisko apskatu, bet arī pašu izstrādātu elektroniskās loča kvīts prototipu, lai pierādītu kā elektroniskās loču kvīts ieviešana var atvieglot un pilnveidot precizitāti loča ikdienas darbā.

OstaPilsetai_finals

“Šis ir jau devītais konkurss “Osta pilsētai” kopumā un piektais konkurss studentiem. Liels gandarījums, atskatoties uz paveikto konkursa ietvaros – šo gadu laikā par ostu ir izdevies ieinteresēt daudz jauniešu – gan skolēnus, gan studentus. Īpašs prieks redzēt dalībniekus, kas konkursā piedalās atkārtoti, turpinot piedāvāt ostai jaunas un svaigas idejas,” studentu sniegumu vērtē žūrijas komisijas priekšsēdētāja Anita Leiškalne.

Otrajā vietā ierindojās Latvijas Jūras akadēmijas studentes Līga Buša un Ksenija Ligina. Meitenes prezentēja ideju par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izbūves iespējām Rīgas Brīvostā. Savukārt trešo vietu izcīnīja Rīgas Biznesa skolas studenti Kārlis Jonāss un Mārtiņš Šmits, kas Rīgas Brīvostas konkurētspējas celšanai piedāvāja realizēt dalīšanās ekonomikas platformas izveidi ostas uzņēmumu savstarpējai, ciešākai sadarbībai.

Konkursa mērķis ir veicināt Rīgas Brīvostas pienesuma Latvijas ekonomikai apzināšanu, analīzi un nākotnes iespējas, iesaistot mērķtiecīgākos un spējīgākos Latvijas studentus. Jaunieši tika aicināti meklēt un rast jaunas, starpnozaru disciplīnās balstītas idejas ostas konkurētspējas palielināšanai. Konkurss notika divās kārtās. Pirmajā kārtā studenti iesniedza zinātniski pētnieciskos darbus par dažādām ar ostu saistītām tēmām, īpaši uzsverot, ka šogad Rīgas Brīvostas pārvaldes konkursa virstēma saistīta ar ostas pienesumu Latvijas ekonomikai. Savukārt finālā risinājās komandu sacensība: labāko darbu autori uz vietas prezentēja un aizstāvēja savas idejas kompetentas žūrijas priekšā. Tās sastāvā bija Anita Leiškalne, žūrijas komisijas priekšsēdētāja un Rīgas Brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta direktore, Modris Ozoliņš, MBA, Dipl.oec., Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko programmu nodaļas vadītājs, Māris Purgailis, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors un Jānis Bērziņš, Dr.sc.ing., profesors, Latvijas Jūras akadēmijas rektors.

Izsaki savu viedokli