Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Apple, kuras dibinātājs Stīvens Pols Džobss (plašāk zināms vienkārši kā Stīvs Džobss) šodien svin savu 54. jubileju, sākusi internetā izplatīt Safari 4 interneta pārlūka Beta versiju. Šajā pārlūkprogrammas versijā ir iestrādāta daudz ātrāka Javascript kodu apstrādes sistēma, kā arī veikti vairāki uzlabojumi, kas atvieglos Safari interneta pārlūka lietošanu. Jāatzīst, ka vairāki no veiktajiem uzlabojumiem jau iepriekš ir bijuši sastopami Chrome vai Firefox interneta pārlūkprogrammās, tomēr īsumā pastāstīsim par svarīgākajām programmas funkcijām:

Top Sites – līdzīgi kā Google Chrome pārlūkprogrammai, arī Apple Safari 4 pirmajā lapā lietotājs redzēs tās interneta lapas, kuras no šīs pārlūkprogrammas visbiežāk ir tikušas atvērtas. Tomēr Safari 4 redzamais risinājums nenoliedzami izskatās daudz labāk, jo tas ir veidots Apple Cover Flow stilā.

Pilna apmeklēto lapu vēstures meklēšana – lietotājs sev nepieciešamo informāciju varēs meklēt ne tikai pēc lapas adreses, bet arī nosaukuma un tajā atrodamā teksta. Līdzīga funkcionalitāte līdz šim bija pieejama arī Firefox pārlūkprogrammā.

Cover Flow atbalsts – Lai meklēšanu vēsturē un grāmatzīmēs padarītu ērtāku un baudāmāku, tajās tiks lietots iTunes multimediju atskaņotājā sastopamais Cover Flow grafiskais interfeiss.

Cilnes – programmas rīkjoslas augšpusē būs novietotas cilnes (tabs), kas ļaus lietotājam ērtā veidā paralēli sērfot vairākās interneta lapās.

Gudrais adrešu lauks – adrešu lauks automātiski lietotājam piedāvās izvēli no vairākām interneta lapām ar līdzīgu nosaukumu. Šīs lapas tiks piedāvātas ne tikai no apmeklēto lapu vēstures, bet arī Top Sites saraksta un lietotāja izvēlētajām grāmatzīmēm.

Gudrais meklēšanas lauks – kamēr lietotājs rakstīs viņam informējošā rezultāta atslēgvārdus, pārlūkprogramma automātiski ieteiks populārāko meklēšanas atslēgvārdu sarakstu no Google.

Lapas pietuvināšanas rīks – Safari 4 lietotāji jebkuru lapas daļu varēs aplūkot palielinājumā, neuztraucoties par to, ka varētu tikt izmainīts lapas izkārtojums (kā tas notiek Firefox un citu populārāko pārlūkprogrammu).

Tāpat Safari 4 būs iebūvēti interneta lapu izstrādātāju rīki, kas ļaus tiem savu mājaslapu optimizēt labākai savietojamībai ar Safari pārlūkprogrammu.

Vēl Apple ir pamainījuši dizainu Safari pārlūkprogrammas Windows operētājsistēmai paredzētajai versijai. Tagad tas ir piemērots tā, lai Safari labāk iederētos citu Windows XP un Windows Vista programmu vidū.

Jāatzīmē arī Safari 4 iestrādātais Nitro dzinis, kas ļaus JavaScript kodu apstrādāt līdz 4,2 reizēm ātrāk nekā Safari 3 pārlūkprogrammā, un fakts, ka Safari 4 ir pirmā interneta pārlūkprogrammu, kas ir saņēmusi maksimālo novērtējumu Acid3 testā. Tātad Safari 4 ļoti precīzi attēlo CSS, JavaScript, XML un SVG web standartus.

Plašāku informāciju par jaunāko Safari interneta pārlūku ir iespējams atrast Apple mājaslapā, bet Safari 4 beta versiju var lejupielādēt šeit.

Izsaki savu viedokli