Aktuāls

Labu laiku geimeru datorpiederumu ražotāja SteelSeries arsenālā bija tikai mehāniskās tastarūras, līdz pagājušā gada nogalē kompānijas arsenālam pievienojās Apex un Apex Raw tastūras. Uz jautājumiem, kāpēc šīs tastatūras nav apgādātas ar mehāniskiem taustiņiem, SteelSeries atbildēja, ka gumijas membrānas tastatūrām ir mazāka taustiņa spiediena pretestība, attiecīgi iespējams ātrāk reģistrēt darbību. Šajā apskatā koncentrēsimies uz funkcijām un taustiņiem bagātāko Apex.

Pirmos iespaidus par Apex varētu raksturot visnotaļ īsi – tastatūra ir milzīga! Patiešām, šī ir viena no lielākajām tastūrām kādu nācies testēt. Kreisajā malā un virs F(unkciju) taustiņiem izvietotas makro pogas, savukārt labajā sānā novietoti multimediju vadības taustiņi. Klaviatūra aprīkota ar diezgan mazu plaukstu paliktni, kurš nav noņemams.  SteelSeries Apex izmēri ir 560 x 55 x 220 milimetri, savukārt svars – 1.33 kilogrami.

IMG_7543

Pretēji ierastajam risinājumam tastūras leņķa mainīšanai, SteelSeries izvēlējušies to padarīt iespējamu ar nomaināmām gumijas pēdām. Komplektācijā iekļauti divi pāri, kas attiecīgi nodrošina 7 un 10 grādu leņķi. Arī šīs pēdas ir diezgan masīvas un, jāatzīst, savu funkciju pilda izcili – tastūru no vietas varēsi izkustināt tikai speciāli. Tā turās uz galda kā pielīmēta. Tastūrai ir divus metrus garš kabelis, jāņem vērā, ka būs nepieciešamas divas brīvas USB pieslēgvietas. Kāpēc divas? Tāpēc, ka tastūrā iebūvēts USB centrmezgls un aizmugurē novietotas divas pieslēgvietas, pie kurām varēsim pievienot savus USB gadžetus.

SteelSeries Apex galerija:

 

Tastūras rāmis ir veidots no matētas plastmasas, savukārt materiāls starp taustiņu blokiem, kā par spīti – no glancētas. Izskatās jau glīti, bet ļoti ātri nolīp ar pirkstu nospiedumiem un putekļiem.

SteelSeries Apex tastūra ir aprīkota ar 22 makro taustiņiem, ņemot vērā, ka pieejami četri konfigurāciju režīmi, varam ieprogrammēt 88 makro darbības. Grūti iedomāties kādiem nolūkiem varētu tik daudz makro kombināciju izmantot, bet tomēr labāk lai ir vairāk, nekā par maz. Makro taustiņi, kas novietoti virs F rindas ir augstāki, kā arī šaurāki, tas palīdzēs izvairīties no nejaušas taustiņu sajaukšanas. Režīmu pārslēgšanas taustiņi, kas apzīmēti ar L1, L2, L3 un L4 novietoti augšējā kreisajā stūrī, izmantojot tos iespējams pārslēgt visu klaviatūras darbības režīmu – sākot no makro kombinācijām, beidzot ar apgaismojumu. Tāpat arī iespējams izveidot neierobežotu skaitu konfigurācijas profilu. papildus tam, iespējams automātiski aktivizēt profilu, līdz ko tiek palaista noteikta aplikācija.

SteelSeries Engine:

Tastūras apgaismojums sadalīts piecos blokos, katram blokam pieejami 16.8 miljoni apgaismojuma krāsu varianti. Izmantojot SteelSeries Engine programmatūru iespējams regulēt kā katras zonas apgaismojuma krāsu un spožuma instensitāti, tā arī kopējo apgaismojuma intesitāti.

Apex_landing_color_zones

Tastatūra apgādāta ar tā saucamo anti-ghosting funkciju 20 taustiņiem – 1, 2, 3, 4, 5, Q, W, E, R, A, S, D, F, kreisais Ctrl, kreisais Shift, Space un četriem virzienu taustiņiem. Funkcija nodrošina to, ka reizē var tikt piespiesti jebkuri seši no šiem taustiņiem un visas darbības tiks reģistrētas. Man gan personīgi prasītos lai anti-ghosting tiktu nodrošināts arī Z, X, C un Tab taustiņiem – FPS spēlēs nācās sastapties ar tā trūkumu.

Pirmajās klaviatūras lietošanas dienās bija pagrūti pierast pie tā, ka pa kreisi no Tab, Shift, Caps-lock utt. taustiņiem atrodas makro taustiņu rindu, tāpēc kādu laiku tastatūras lietošana šķita visai neveikla un lempīga. Protams, tas ir tikai pieraduma jautājums un šobrīd SteelSeries Apex šķiet ļoti ērta un ļoti patīkams šķiet taustiņu gājiens. Tastatūru nevarētu saukt nedz par skaļu, nedz par klusu, tomēr geimings guļamistabā, kamēr sieva guļ, diez vai sanāks. Tā kā neesmu mehānisko tastatūru fans, man pret SteelSeries Apex taustiņiem nav absolūtu nekādu pretenziju. Tie šķiet ļoti ērti, viegli un precīzi spiežami, ar ļoti patīkamu klikšķi.

Apexraw_comparison_header

Tāpat arī SteelSeries piedāvā Apex Raw, kas aprīkota ar mazāk makro taustiņiem, tai nav izdalītu multimediju taustiņu, nav USB centrmezgla, kā arī pieejams tikai balts taustiņu apgaismojums.

SteelSeries Apex tastatūra tiek piedāvāta par 99.99 eiro (Apex Raw izmaksās 69.99 eiro). Cena nav no tām mazākajām, tomēr par iztērēto naudu pretī saņemam diezgan plašu funkcionalitāti. Apgaismojums nodrošinās ne tikai ērtu rakstīšanu tumsā, bet arī kā estētisks baudījums. Protams, mehānisko tastatūru cienītājiem nāksies meklēt kādu citu alternatīvu.

Saistītās tēmas: apexapex rawklaviatūrassteelseriestastatūras

Izsaki savu viedokli