Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tuvojas Latvijas kauss  “AutoEuro 6H un 3H komandu kross 2013” (autobraucējiem) un  “AutoEuro 4H komandu kross 2013” (motobraucējiem) 1. posms, kas notiks svētdien, 21.04.2013. karjeru „Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” teritorijās, Salgales pagastā, Ozolnieku novadā (ceļš Iecava – Jelgava 6. km pa kreisi “Akmenscūciņas” – 3,7 km).

Lielu interesi par šīm sacensībām jau izrāda kaimiņvalsts Lietuvas autosportisti, kā arī motosportisti no Krievijas un Lietuvas, kuri  nolēmuši pierādīt, ka ir spēcīgi konkurenti.

Sacensības “6H un 3H komandu kross” ir rallijreida un autokrosa apvienojums, bet “4H komandu kross” – enduro un motokrosa apvienojums. Šīs sacensības ir Latvijas atklātais kauss, kas notiek 4 reizes gadā.

Sacīkšu ilgums: 3 stundas – standarta apvidus mašīnām,  6 stundas – visiem sporta auto: džipiem un vieglajiem, 4 stundas – motociklistiem un kvadriciklistiem.

2011-11-15_vam_3572

Trase: sacensības notiek trīs dažādās apļveida trasēs, kas savstarpēji nekrustojas. Trase vijas gan pa dolomīta karjeru, pļavu, meža ceļiem, kurā ir klasiski krosa elementi, tramplīni, asi līkumi. Viena apļa garums vieglajiem auto 6 km, apvidus mašīnām līdz 12 km, motociklistiem 9 km.

Vērtējums: Tā ir komandu cīņa, kur vienlaicīgi trasē atrodas viens komandas sportists. Kopējs starts katrā trasē. Uzvar komanda, kura sasniedz finišu un ir veikusi visvairāk apļus.

Specifika un tehnika: Auto ekipāža sastāv no 2 līdz 4 sportistiem, moto komanda no 2 līdz 3 sportistiem. Pēc brīvi izvēlētas taktikas, katra komanda maina sportistu trasē tad, kad uzskata, kad tas ir nepieciešams.

“6H, 3H un 4H komandu kross” tas ir lielisks veids, kā jebkuram braukt gribētājam uzsākt savu dalību sacensībās, neuztraucoties par to, vai pietiks izturības un meistarības. Pieredzējušajiem sportistiem tā ir lieliska iespēja pilnveidot komandas cīņas taktiku visas sezonas garumā un izcīnīt “Ceļojošo Kausu”.

Ar ko “6H, 3H un 4H komandu kross” ir interesants?

  1. Samazinātas dalībnieku izmaksas. Visi izdevumi var tikt dalīti proporcionāli, jo komandai nepieciešama tikai viena tehnika. Motosportisti var braukt katrs ar savu spēkratu;
  2. Sacensībās var piedalīties ar CSDD nereģistrētu tehniku – atvieglināti notikumi; standarta apvidus automašīnām drošības karkass var nebūt, bet ir ieteicams;
  3. Komandas sastāvā var iesaistīties iesācēji un gūt pirmos iespaidus autosportā;
  4. Sportistu maiņa trasē notiek pēc brīvi izvēlētas taktikas un katra spējām;
  5. Katrs sportists viena posma laikā var kārtīgi izbraukties un var startēt pat vairākās komandās;
  6. Iespēja apgūt tehnikas vadīšanas meistarību, braucot pa dažāda veida trases segumu;
  7. Labs treniņš gatavojoties augsta mēroga sacensībām
  8. Dolomīta karjeru interesantais segums nerada problēmas trasē pat pēc vairākām stundām. Tajā neveidojas dziļas rises, tieši otrādi segums kļūst līdzīgs asfaltam.
  9. Apļu laiku un rezultātu pārredzamība uz monitora visu sacensības laiku.

Saistoši! Dalības maksu atlaides pirmo reizi startējošiem:

Auto ekipāžai: piloti tiek atbrīvoti no dalības maksas, jāmaksā tikai par automašīnu un transpondera nomu.

Sacensību laikā tiek rīkoti foto konkursi. Skatītāju balsojumā tiek noteikti atraktīvākie braucēji, kuri saņem balvu “Lielais lasis”.

Saistītās tēmas: automašīnasautosports

Izsaki savu viedokli