Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Marshal speciālisti norāda uz botu tīkla Srizbi operatoru pastāvīgo agresivitāti konkurences cīņā par resursiem. Kaitīgais surogātpasts, kuru izplata šis botu tīkls, pašlaik veido gandrīz pusi no internetā cirkulējošajām e-pasta drazām. Pētnieki uzskata, ka minētā botu tīkla īpašnieki cenšas ievērojami palielināt tā potenciālu. Vēl 2007. gada beigās Srizbi sūtītās vēstules ar kaitīgu videofilmiņu hipersaitēm bija tikai apmēram 20% no visas surogātpasta plūsmas. Šāgada februārī un martā šis rādītājs strauji sasniedza 39%, bet tagad Srizbi izplata 45,1% no visa interneta surogātpasta.

Botu tīkla rīkotie uzbrukumi nav īpaši izsmalcināti, tomēr tie ir visai efektīvi. Straujai inficēšanas gadījumu skaita palielināšanai pietiek ar īsu surogātpasta vēstules tekstu, kas veidots atbilstoši klasiskiem sociālās inženierijas paņēmieniem (kādā surogātpasta partijā, piemēram, bija mājieni par videomateriālu, kas kompromitē vēstules saņēmēju), un kaitīgas vietnes hipersaiti.

Eksperti lēš, ka patlaban Srizbi botu tīkls ievērojami apsteidz savus konkurentus, jo tajā ietilpst apmēram 315 000 „zombētu” datoru, kuri aktīvi darbojas. Turklāt šā tīkla surogātpasta boti ir ļoti ražīgi. Marshal, piemēram, konstatējusi kādu „rekordistu”, kurš vienā stundā nosūtījis 8000 vēstuļu.


E-pasta sūtījums no „Ļenočkas”

Starp citu, arī Latvijā pēdējā laikā ir jūtamas Srizbi botu tīkla aktivitātes – e-pasta sūtījumi no „Lenočkas” un citi līdzīgi nav nekas cits, kā mēģinājums pievienot papildus datorus Srizbi botu tīklam.

Izmantotie resursi:

antivirus.lv

Izsaki savu viedokli