Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Aizvien vairāk un vairāk cilvēce pēta datorspēļu ietekmi uz cilvēku. Nesen jau rakstījām, ka tās uzlabo redzes leņķi, nu pierādīts, ka „braucamās” spēles izraisa ceļu satiksmes negadījumus. Nesen internetā paklīda vēsts par britu pētnieku uzskatiem, kas tic datorspēļu (konkrēti driving spēļu) negatīvajai ietekmei uz cilvēka psihi – viņi pārlieku daudz spēlē spēles un tādējādi arī reālajā dzīvē brauc daudz ātrāk kā atļauts. Tika apgalvots, ka apmēram 27% jauniešu vecumā līdz 24 gadiem brauc riskanti un neapdomīgi. Tā pat arī tika teikts, ka tas vairāk ir izplatīts vīriešu vidū – ne jau tikai tāpēc, ka viņi kā autovadītāji ir vairāk, bet arī tāpēc, ka viņi spēlē vairāk datorspēles.

Jauni pētījumi, ko izstrādājuši Allianz Center for Technology (Vācija) un Minhenes Ludwig-Maximilians universitātes pētnieki liecina ka braukšanas videospēles ir agresīvu braukšanu veicinošs faktors, jo mainās uzvedība, tiek veikti pārsteidzīgi manevri un cilvēkiem ir tieksme braukt neapdomīgi. Pētnieki arī piezīmē, ka šī tipa spēles kļūst aizvien reālākas un tādējādi tās jo vairāk ietekmē braukšanas stilu reālajā dzīvē: „Braukšana šajās spēlēs bieži vien iekļauj sāncensību, neprātīgu traukšanos, ātrumu un avāriju izraisīšanu. Citiem vārdiem, lielākoties racing spēles patiešām paaugstina risku iekļūt negadījumā,” teikts pētījumā (PDF fails).

Pētījumā piedalījās 198 cilvēki – vīrieši un sievietes -, kas spēlē un kas nespēlē videospēles. Spēles spēlējošie cilvēki daudz biežāk esot pārkāpuši noteikumus un vēlējušies braukt kaut nedaudz agresīvāk kā spēļu atturībnieki. Pierādījās, ka 68 vīrieši, kas tieši spēlēja kaut vienu braukājamo datorspēli no visiem testā piedalījušajiem brauca agresīvāk un ar lielāku vēlmi riskēt.

Atcerēsimies, ka arī Latvijā darbojās soda punktu sistēma un policisti ar jaunajām Volvo un Hyundai mašīnām ir visai nelokāmi soda piešķiršanā. Varbūt arī tu, jaunais šoferi, padomā pirms ieslēdz kārtējo NFS vai Colin McRae daļu? Tieši TU ar savu rīcību vari pakļaut CITUS briesmām!

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli