Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunajā Sony NEX-5R kompaktsistēmas kamerā ir lieliski apvienots nopietns attēlveides sniegums un kompakts dizains.  

Apvienojot liela sensora attēlu kvalitāti ar maināmo objektīvu brīvību, hibrīdā bezspoguļa kamera piedāvā visas DSLR attēlveides priekšrocības mazākā korpusā. Tā ir ne tikai klasi augstāka par kompaktkamerām, bet arī nevainojama otrā kamera foto entuziastiem, kas nevēlas pieļaut kompromisus attēlu kvalitātē vai vadībā, taču vēlas ceļot ar vieglu somu.

Tāda paša izmēra sensors kā DSLR ar 16,1 megapikseļa izšķirtspēju nodrošina bagātīgi detalizētas fotogrāfijas un izteiksmīgu Full HD video. Attēla sensors kopā ar jaudīgu BIONZ attēlu apstrādes procesoru nodrošina nevainojamus attēlus praktiski bez graudainības pat tad, kad fotografējat vāji apgaismotās telpās ar gaismjutības iestatījumiem līdz ISO 25600.

Pirmo reizi Sony kamerā ar maināmiem objektīviem ātrs hibrīda AF apvieno fāzes nobīdes un kontrasta noteikšanas autofokusa metodes, lai apmierinātu jebkuras fotografēšanas situācijas vajadzības. Pirmkārt, fāzes nobīdes AF ātri nosaka attālumu līdz objektam, tad nostrādā kontrasta noteikšana, lai nodrošinātu īpaši smalku un precīzu fokusu. Nepārtrauktajā ātruma prioritātes režīmā NEX-5R automātiski pārslēdzas uz fāzes nobīdes AF. Rezultātā iegūstat DSLR līdzīgu fokusēšanas reakciju, kad fiksējat ātru darbību ar lietu fotografēšanas ātrumu – līdz pat 10 kadriem sekundē.

Ātrā hibrīda AF jau sākotnēji darbosies ar šiem objektīviem: E 18-55mm F3.5-5.6 OSS; E 55-210mm F4-6.3 OSS; E 18-200mm F3.5-6.3 OSS; E 24mm F1.8ZA Sonnar T*. Pēc aparāta programmatūras atjauninājumiem ātro hibrīda AF atbalstīs arī citi objektīvi.

Kadrēšana, koriģēšana, fotografēšana un attēlu aplūkošana intuitīvajā skārienjutīgajā LCD ekrānā ir bauda. To papildina pilnībā pielāgojama vadības skala un funkciju poga – daudzpusīga kombinācija jebkuram fotogrāfam, kurš pieradis pie savas DSLR kameras elastības. Tāpat pieejama jauna skārienslēdža funkcija, kas vēl ērtāk nekā jebkad agrāk ļauj „noķert īsto brīdi”.

Gaišo un skaidro skārienekrānu iespējams pagriezt 180 grādu leņķī, kas vienkārši ļauj uzņemt pašportretus rokas stiepiena attālumā. Entuziastiem tāpat patiks uz ekrāna aktivizējamais ciparu līmeņrādis, kas ļaus noturēt horizontālu līmeni ainavās un arhitektūras uzņēmumos.

Uzlabota ir arī Full HD filmēšana ar jauno Auto Slow Shutter funkciju, kas piešķir dzīvīgumu vājā apgaismojumā filmētajiem video. Kamera vājā apgaismojumā vai krēslā automātiski pārslēdzas uz mazāku slēdža ātrumu, lai uzņemtais materiāls būtu labāk izgaismots.

NEX-5R ir pirmā Sony α maināmo objektīvu digitālā kamera ar integrētām Wi-Fi iespējām, lai būtu vienkārši dalīties ar attēliem, tos noglabāt un apskatīt. Fotogrāfijas un video var pārsūtīt bez vadiem uz jebkuru viedtālruni vai planšetdatoru, uz kura darbojas bezmaksas PlayMemories Mobile lietotne.

Materiālus varat pārsūtīt arī tieši uz jebkuru tīkla datoru, tādejādi atvieglojot attēlu dublējumkopijas izveidošanu, jo nav nepieciešams darboties ar atmiņas kartēm vai kabeļu savienošanu. NEX-5R saglabātos attēlus varēsit apskatīt arī jebkurā DLNA saderīgā televizorā bez HDMI kabeļa. Koplietojiet tīklā vai pat vispār neizmantojiet maršrutētāju un sūtiet attēlus tieši no kameras uz televizoru, ja tas atbalsta Wi-Fi Direct funkciju.

NEX-5R pat ļauj jums jaunināt kameras iespējas jebkurā laikā, lai tās būtu piemērotas jūsu fotografēšanas vajadzībām. Pavisam jaunas PlayMemories kameras lietotnes ir pasaulē pirmais lejupielādes pakalpojums1, kas ļauj jums instalēt jaunas funkcijas pēc vajadzības. Jums tikai jāpieslēdz kamera savam datoram ar USB vai tieši Wi-Fi tīklam, lai tās lejupielādētu.

Sākotnēji pieejamās lietotnes: Picture Effect+; Bracket Pro; Multi Frame NR; Smart Remote Control un Direct Upload. Sony plāno piedāvāt arī jaunas lietotnes, piemēram, Photo Retouch, vēlāk arī Time-lapse un Cinematic Photo.

Jauno piederumu skaitā ir plāna mīksta pārnēsāšanas soma LCS-SL10, kas būs ideāla objektīvu un piederumu pārnēsāšanai. Savukārt ekrāna aizsargs PCK-LM13 ar pārklājumu pret pirkstu nospiedumiem pasargās kameras LCD ekrānu.

Jaunā Sony NEX-5R kompaktsistēmas kamera būs nopērkama no oktobra vidus par aptuveni Ls 540.

Saistītās tēmas: fotokamerassony

Izsaki savu viedokli