Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Sony iepazīstīnājusi preses pārastāvjus ar pasaulē pirmo profesionālajām videokamerām paredzētu krāsainu OLED skatu meklētāju – HDVF–EL100. Šī ir intriģējoša ziņa, jo elektronikas portālu BOOT.Lv ir ļoti ieintriģējusi šī daudzološā tehnoloģija, kas tuvākajos gados, visticamāk, aizstās LCD ekrānus. Šis skatu meklētājs ir veidots tā, lai izturētu vidēji spēcīgus triecienus un citus pārbaudījumus. Tomēr tā pārsvars izpaužas lieliskajā krāsu attēlošanā, augstajā kontrasta līmenī, plašajā skata leņķī un zibenīgajā reakcijas laikā. Īsāk sakot, šī tehnoloģija novērsīs šķidro kristālu displeju lielākās nepilnības.


Šī 11 collu lielā OLED ekrāna izšķirtspēja ir 960×540 pikseļi, un tā kontrasta līmenis būs 1 000 000:1. Tā kā šim ekrānam nav aizmugurapgaismojums, tas spēj ļoti precīzi attēlot gan melnos, gan gaišos toņus. Pie kam šī standarta displejs patērē daudz mazāk enerģijas nekā līdzīga izmēra šķidro kristālu displejs (LCD).

Sony ziņo, ka šis OLED ekrāns būs pieejams gada beigās, bet tā cena pagaidām netiek izpausta. Atgādināsim, ka patērētājiem jau ir pieejams Sony izstrādātais XEL-1 OLED televizors, taču tas ir ļoti mazs (11 collas) un dārgs (eBay.com šo produktu var iegādāties par vairāk kā 2000 ASV dolāriem). Līdz ar to varam secināt, ka arī šis skatu meklētājs pagaidām būs ļoti dārgs prieks.

Izsaki savu viedokli