Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sony ir izstrādājis un pieteicis patenta tiesības uz jaunu ierīci – SmartWig. Iespējams, šis būtu viens solis tuvāk tam brīdim, kad mūsu ķermeni klās dažnedažādākie gadžeti un tehnoloģiju brīnumi.

Patenta dokumenti atklāj, ka SmartWig varētu sniegt vairākas noderīgas iespējas, vienlaikus nodrošinot komfortu, kādu vēl nav radījusi neviena uzvelkama ierīce. Kas tad īsti ir SmartWig un ko, ja gadījumā to sāks ražot, tas varētu darīt?

Sony apgalvo, ka SmartWig ārējā daļa var tikt izgatavots no gandrīz jebkā – cilvēka vai kāda dzīvnieka matiem, vilnas vai kādas sintētiskas šķiedras. Taču zem šī ārējā „apmatojuma” slēpjas ierīce, kas ne tikai ir apgādāta ar sensoriem, bet arī spēj iegūt un pārsūtīt datus, ļaujot komunicēt ar viedtālruni vai kādu citu ierīci.

Turklāt Japānas kompānijai padomā ir veseli trīs prototipi: Presentation Wig (ļautu nomainīt PowerPoint slaidus, pieskaroties konkrētā vietā galvas rajonā), Navigation Wig (izmantojot GPS, virzītu lietotāju pareizajā maršrutā raidot nelielus, vibrējošus signālus) un Sensing Wig (iegūtu datus par lietotāja ķermeni, piemēram, par temperatūru un asinsspiedienu).

Tiesa gan, pagaidām vēl tikai notiek tehnoloģijas izpēte un Sony pārstāvji dotajā brīdī ir piesardzīgi, atbildot uz jautājumu par iespējamību ierīcei nonākt pie patērētājiem.

Sony-SmartWig

Saistītās tēmas: patentisony

Izsaki savu viedokli