Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Sony iepazīstina ar savu pirmo 4K patērētājiem domāto videokameru – jauno Handycam ® FDR-AX1E. Tagad video entuziasti var uzņemt 4K saturu ar izteiksmīgu un spēcīgu attēlu, kuram ir nesalīdzināma skaidrības pakāpe un izsmalcinātas krāsas katrā ainā.

Četras reizes lielāka detalizācija nekā Full HD

FDR-AX1E videokamera ieraksta 4K un HD filmas XAVC S formātā, izmantojot MPEG-4 AVC/H.264 Long GOP video un Linear PCM audio kompresiju, saglabājot failus ar MP4 paplašinājumu. XAVC-S formāts pieļauj ilgāku ieraksta laiku, uzglabājot gandrīz divas stundas 4K video 64GB XQD atmiņas kartē, kas padara 4K ierakstīšanu vieglāku un ērtāku. Izmantojot Full HD ieraksta kvalitāti, atmiņas kartē var uzglabāt gandrīz 3 stundas 1920×1080 50p materiāla. Lai nodrošinātu plašāku saderību ar esošajām ierīcēm, 2014.gada vidū ir paredzēts atjaunināt AVCHD formātu.

FDR-AX1 Black

FDR-AX1E videokamerai ir 4K attēla sensors, kas ir svarīgi, lai iegūtu izcilo attēla kvalitāti. 1/2.3 tipa Exmor R ™ CMOS sensors fiksē īstus 4K izšķirtspējas (3840×2160) attēlus, kas satur četras reizes vairāk attēla detaļu nekā Full HD un nodrošina izejas ātrumu, ko pieprasa apjomīgā 4K 50 k/s datu plūsma. Jaudīgais attēlu procesors ir identisks tam, kāds atrodamas profesionālās 4K videokamerās un ātri apstrādā no CMOS sensora pārraidītos signālus un finalizē attēlu reālajā laikā pie 50p.

Skaidros attēlus nodrošina arī augstas kvalitātes Sony G Lens™ objektīvs, kas nosprauž jaunus kvalitātes rādītājus asfēriskiem objektīviem apvienojumā ar īpaši zemas dispersijas elementiem. G objektīvs ir īpaši pielāgots, lai fiksētu izšķirtspēju un krāsu tādā kvalitātē, kas paceļ šo revolucionāro Handycam® videokameru pavisam jaunā kategorijā. Turklāt objektīvs piedāvā plašu tālummaiņas diapazonu no platleņķa līdz 20x optiskajam (31,5 – 630 mm 35 mm ekvivalents), savukārt optiskā SteadyShot stabilizācija nodrošina izteiksmīgus un stabilus kadrus pat telefoto režīmā.

Radošā kontrole un profesionālo kameru ergonomika

FDR-AX1E videokamera piedāvā vairākas funkcijas, lai palielinātu lietotāju radošuma iespējas, tostarp trīs ND filtrus, lai pielāgotu gaismas daudzumu, kas attēla sensorā nokļūst no objektīva. Četri iestatījumi: Off (Clear), 1/4 filtrs, 1/16 filtru un 1/64 filtrs – sniedz lietotājiem iespēju mainīt gaismas apstākļus, saglabājot vēlamo slēdža ātrumu un diafragmu pat spilgti saulainās dienās. Piecas krāsas funkcijas (baltā balanss, gamma, detaļa, ādas detaļas un matrica) var kombinēt un mainīt, lai iegūtu izteiksmīgu filmu stilu un kino efektu.

FDR-AX1 angle

Lai arī audio atbilstu iespaidīgajai 4K attēla kvalitātei, videokamera piedāvā divus ārējos profesionālus XLR savienotājus, kas papildina kameras augstas veiktspējas iebūvēto mikrofonu, lai iegūtu augstākās klases skaņu. Šīs XLR ligzdas ļauj pievienot stereo mikrofonus, lai fiksētu līdzsvarotu skaņu skaidrākām apkārtējām skaņām un dialogiem, ko var izmantot kopā ar iebūvētā mikrofona ierakstiem.

Lai atvieglotu lietošanu uzņemšanas laikā, FDR-AX1E ir divas parocīgi novietotas Start/ Stop pogas un tālummaiņas svira uz kameras roktura. Atsevišķa vadība paredzēta arī auto/ manuālajam fokusam, savukārt septiņām pielāgojamām pogām iespējams piešķirt lietotāja vēlamās funkcijas. To skaitā: Marker, Zebra, Peaking, Focus Magnifier, auto ekspozīcijas līmenis, SteadyShot, Colour Bars un Rec Lamp.

Aprīkota ar diviem atmiņas karšu slotiem, FDR-AX1E izmanto XQD™ atmiņas kartes vienmērīgai, ātrai 4K video lasīšanai un rakstīšanai. Kā Sony profesionālajās videokamerās, uzņemšanas procesā kamera pati automātiski pārslēdz ieraksti starp abām kartēm, tādēļ nav jāuztraucas par pēkšņu vietas trūkumu uzņemšanas laikā. Iespējams pat acumirklī izņemt pilno karti no viena no videokameras diviem slotiem un tās vietā ielikt citu, nepārtraucot filmēšanu.

Kvalitatīva 4K skatīšanās

Ar FDR-AX1E filmēto 4K saturu atskaņot ir vienkārši – vienkārši pievienojiet videokameru saderīgam 4K TV ar vienu HDMI kabeli. Sony BRAVIA televizori pilnvērtīgi ataino 4K/50p ierakstu, savukārt TRILUMINOS ekrāns nodrošina vēl bagātīgāku krāsu paleti, kas ir tuvāk nekā jebkad reālajai dzīvei.

HDR-AX1 side

Tiem, kuriem vēl nav 4K televizors, FDR-AX1E nodrošinās arī 1920×1080 attēlu izvadi uz Full HD TV vienkārši mainot izejas iestatījumus videokamerā. Pieaug rediģēšanas programmatūru skaits, kas spēj apstrādāt 4K. Tās ļauj viegli iegūt HD attēlus no uzfilmētā kadra ar lielu attēla detalizāciju. Jaunā Sony Handycam® FDR-AX1E 4K patērētājiem paredzētā videokamera pilnīgam 4K risinājumam būs nopērkama komplektācijā ar Vegas™ 12 Pro rediģēšanas programmatūru un 32GB XQD™ atmiņas karti bez papildu maksas.

Saistītās tēmas: 4kIFAsonyvideokameras

Izsaki savu viedokli