Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunākie Sony mobilo ierīču realizācijas rādītāji vēsta visnotaļ nepatīkamu ainu. Ierīču noiets krīt, liekot kompānijas finansistiem rēķināties ar iespaidīgiem zaudējumiem, bet divīzijas vadītājam gudrot soļus, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie peļņas.

Sony ražoto viedtālruņu noiets dotajā brīdī būtiski sarūk. Tas rezultējies iespaidīgos zaudējumus, kas atspoguļosies arī uz visas kompānijas finansēm. Sony fiskālais gads noslēdzas nākamā gada 31. martā. Pēc kompānijas aplēsēm, kopējie zaudējumi sasniegs 2,15 miljardus ASV dolārus pretstatā iepriekš prognozētajiem 466 miljonu dolāru zaudējumiem. Reuters vēsta, ka šī būs arī pirmā reize kopš 1958. gada, kad kompānija neizmaksās dividendes.

Tā visa rezultātā Sony mainījis arī tirgus stratēģiju. Sagaidāms, ka turpmāk kompānija arvien mazāku uzmanību vērsīs budžeta un vidējās klases ierīcēm, visus resursus koncentrējot uz augstā gala izstrādājumiem. Tāpat Sony atlaidīs aptuveni 15 procentus Mobile Communications divīzijas darbiniekiem. Tas nozīmē, ka darbu zaudēs aptuveni 1000 darbinieki (kopā šajā divīzijā strādā 7100 darbinieki).

Darbinieku atlaišana ir tikai viens no restrukturizācijas plāna punktiem. Sony plāno veikt arī citas darbības, lai jau nākamgad mobilo ierīču bizness kompānijai nestu peļņu.

Xperia-Z3_2-640x433

Saistītās tēmas: biznesssony

Izsaki savu viedokli