Aktuāls

Nesen masu medijos parādījās ziņa, ka SDXC atmiņas karšu ietilpība ir sasniegusi jau 64 GB, kas, protams, ir iespaidīgi. Tomēr jāatzīst, ka par to vēl daudz iespaidīgāks ir kompānijas Sony sasniegums, jo, pateicoties šī Japānas uzņēmuma pūlēm, ir izstrādāts MemoryStick XC atmiņas karšu standarts, kura maksimālā ietilpība ar laiku varētu sasniegt 2 Terabaitus (TB) jeb 2 000 gigabaitus (GB).

Sony MemoryStick XC-HG Duo maksimālais datu pārraides ātrums būs 60 MB/s, tomēr iespaidīgākais šīs atmiņas kartes raksturlielums nenoliedzami ir tās maksimālā teorētiskā ietilpība, kas, kā jau minējām, ir 2 TB.

Šī iespaidīga atmiņas karšu tehnoloģija ir radīta sadarbībā ar uzņēmumu Sandisk, un, atšķirībā no MemoryStick PRO atmiņas kartēm, kurās tiek lietotas FAT12/16/32 failu sistēmas, MemoryStick XC-HG Duo atmiņas kartēs dati tiks saglabāti, lietojot exFAT failu sistēmu.

Šobrīd nav zināms, kad šīs tehnoloģijas atmiņas kartes būs nopērkamas, un kāda būs to cenas, taču jāatzīst, ka šādas ietilpības atmiņas kartes varētu gūt plašu pielietojumu, piemēram, klēpjdatoros un SSD datu nesējos. Pie kam jaunais MemoryStick standarts, visticamāk, būšot savietojams ar šobrīd plaši lietotajām MemoryStick Pro atmiņas kartēm.

Izsaki savu viedokli