Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

Sony ir laidis klajā jaunu ierīci, ko iespējams uzskatīt par Google Glass tiešo konkurentu. Izstrādājuma nosaukums ir SmartEyesglass un, lai arī pie patērētājiem tas, visticamāk, tik drīz nenonāks, jau tagad ir pieejamas aplikāciju izstrādātājiem paredzētas versijas.

Sony viedās brilles ir apgādāts ar iespaidīgu skaitu sensoru, starp kuriem ir žiroskops, akselerometrs, kompass un gaišuma sensors. Tāpat ierīcē ir iebūvēts mikrofons, GPS un 3 MP kamera.

sony smarteyeglass

Izstrādājums, pateicoties integrētajam vienkrāsas (zaļā krāsa) displejam, informāciju attēlos tieši uz lecām, kas ir 3 mm biezas un lepojas ar 85 procentu gaismas caurlaidību. Rezultātā lietotājs informāciju saņems tieši acu priekšā, turklāt šāds risinājums apvieno zemu enerģijas patēriņu ar skaidri salasāmu informāciju.

Sony norāda, ka izstrādājums spēs atpazīt lietotāju sejas, uzņemt fotoattēlus, informēt par dažādiem jaunumiem un sniegt informāciju par nozīmīgiem objektiem, kas atrodas lietotāja tuvumā. Būtiski izstrādājuma spējas varētu paplašināt aplikācijas.

sony smarteye glass

Attēlos redzamā ierīce ir prototipa stadijā, turklāt tās baterija nav integrēta korpusā. Akumulators ir novietot atsevišķā kontrolierī, kas apgādāts arī ar skārienjutīgu paneli, jau pieminēto mikrofonu, skaļruni un pāris pogām. Domājams, ka, ja Sony izveidos versiju, kas paredzēta plašam patērētāju lokam, tā vizuālā ziņā būs krietni pievilcīgāka.

Sony izstrādātais prototips ir savietojams ar viedtālruņiem, ko darbina Android 4.1 un jaunākas operētājsistēmas versijas.

Saistītās tēmas: brillessony

Izsaki savu viedokli