Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

 

 

Veicot uzņēmumus vājā apgaismojumā, ar viedtālruņiem uzņemtie attēli bieži ir visai nekvalitatīvi. Tas pats ir attiecināms uz video. Sony ir nācis klajā ar risinājumu šai problēmai.

Sony ir izveidojuši jaunu CMOS sensoru, kas būtiski uzlabo kvalitāti tieši vājā apgaismojumā veiktiem uzņēmumiem. Turklāt, pateicoties jaunajām ražošanas tehnikām, šis sensors būšot arī vēl kompaktāks.

Šie sensori tiks apvienoti ar RGBW un HDR Movie tehnoloģijām. RGBW, kā zināms, pievieno jau ierastajam RGB attēlam klāt balto pikseli, kas arī uzlabo kvalitāti zemā apgaismojumā. Vēl vairāk – Sony apgalvo, ka ir novērsuši attēla palielināto graudainumu, ko izraisa baltā pikseļa pievienošana. Kompānija ir publicējusi arī paraugus, lai varētu noprast, kāda būs atšķirība.

Sony attīstījuši arī HDR Movie videouzņemšanas iespēju. HDR tehnika nekustīgos attēlos ir sastopama jau kādu laiku. Ar šo tehniku tiek uzņemti vairāki attēli, ar dažādiem ekspozīcijas iestatījumiem, un tad tie tiek savienoti kopā. Rezultātā iegūstam attēlus, kas nav nedz par daudz izgaismoti, nedz pārāk tumši. Kā Sony spējuši šo tehniku attīstīt līdz HDR Movie tehnikai, nav zināms, bet paraugs pieejams jau tagad.

Martā šī iespaidīgā kombinācija tiks ieviesta tālruņos un jau junijā un augustā būs pieejama iegādei Sony ierīcēs ar 13MP un 8MP kamerām. Arī iPhone 4S tiks komplektēts ar Sony CMOS sensoru, bet diez vai šādus modeļus būs iespējams iegūt ātrāk kā par vasaras beigām.

Saistītās tēmas: cmoshdrkamerasony

Izsaki savu viedokli