Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms dažām dienām BOOT.Lv redakcijas rokās nonāca Sony A55 fotokamera, kura ieguvusi prestižo Dpreview Gold Award. Šoreiz arī minēto fotokameru apskatīsim.

Ierīci saņēmām komplektā ar standarta DT 18-55mm f3.5-5.6, kā arī 24mm F2 objektīvu.

[bootgallery]

Sony A55 varam definēt kā spoguļkameru. Uzbūvē pielietots daļēji caurspīdīgs spogulis, kurš daļu gaismas laiž cauri uz matricas, savukārt daļa nokļūst uz autofokusa sensora, kurš novietots augšpusē. Šādi arī varam iegūt labāku ātrdarbību, jo nav jācilā spogulis, kā arī nepārtrauktu auto fokusēšanos.

Fotokamerai nav optiskā skata meklētāja, tomēr šoreiz jāuzteic digitālais – attēls ir skaidrs, turklāt pateicoties iebūvētajam akselerometram, skatu meklētājs uzrāda vai kamera tiek turēta taisni, tāpat arī pašā kamerā ir iebūvēta attēla stabilizācijas funkcija.

Ierīces korpuss ir veidots no kvalitatīviem materiāliem un rokā šķiet ļoti ērts, tomēr rullītis varēja būt novietots augšpusē pie slēdža, vismaz man šāds risinājums šķistu daudz patīkamāks. Pārējie taustiņi ir ērti un tāpat kā izvēlne, intuitīvi uztverami.

Sony A55 var lepoties ar 16.2 megapikseļu CMOS sensoru, kura ISO gaismjutība regulējama no 100 līdz 12800 ( paplašināma līdz 25600, izmantojot vairāku attēlu trokšņu mazināšanas funkciju ). Tāpat arī iespējams uzņemt 1080p AVCHD video ar nepārtrauktu automātisko fokusēšanos, turklāt, iespējams pievienot arī ārējo mikrofonu.

3 collu LCD displeju varam atlocīt un grozīt par 270 grādiem, piemēram, pārnēsājot kameru varam displeju izgriezt uz iekšpusi, tādējādi, ja nu gadās kāda ķibele, tas netiks traumēts. Displejs ir ļoti kvalitatīvs, viegli saskatāms arī atrodoties ārpus telpām, saules gaismā. Lietotājam ir pieejami visi spoguļkamerās sastopamie attēla uzņemšanas režīmi, kā arī automātiskā panorāmas attēla uzņemšana. Kamera atbalsta gan Memory Stick, gan arī SD atmiņas kartes.

Turpinājumā neizplūdīsim garos un sausos tehniskajos aprakstos, piedāvājam lejupielādēt attēlu paraugus, kā arī zemāk publicēts video, kas uzņemts ar Sony A55, tāpat arī video paraugs pievienots lejupielādējamā arhīvā.

Verdikts: Sony A55 ir patiešām lieliska fotokamera, ne velti tā ir saņēmusi Dpreview Golden Award apbalvojumu. Kā jau redzams paraugos, arī pie augstiem ISO varam uzņemt visnotaļ labus attēlus, kā arī neskaidrā, miglainā laikā iespējams uzņemt skatāmu video. Diemžēl, fotokameras cena ir visai liela, komplektā ar standarta 18-55 milimetru objektīvu tā izmaksās aptuveni 570 latus. Jebkurā gadījumā, ja kāds cilvēks prasītu kompaktu un intuitīvu fotokameru 600 latu robežās, Sony A55 noteikti būtu viens no maniem ieteikumiem.

Saistītās tēmas: fotokamerassony

Izsaki savu viedokli