Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Portāls Latvija.lv savā uzbūvē un darbībā ir viena no sarežģītākajām IT sistēmām valstī, ko uztur Valsts reģionālā attīstības aģentūra (VRAA). Portāls savienots ar 32 citiem valsts reģistriem un nodrošina 2200 publisko pakalpojumu aprakstu un 350 e-pakalpojumu pieejamību un izpildi, (t.sk. arī no citām internetvietnēm). VRAA nodrošina platformu un pieeju valsts iestādēm un pašvaldībām jaunu pakalpojumu izstrādei un ievietošanai portālā. Latvija.lv ir piemērots lietošanai gan datoros un mobilajās ierīcēs, gan speciālajā režīmā vājredzīgajiem.

Šogad vasarā un rudenī tika veiktas izmaiņas portāla Latvija.lv dizainā un funkcionalitātē. Portālam veikta pilna pārtestēšana darbā ar pārlūkiem un ekrānu izkārtojumiem. Neskatoties uz sarežģīto portāla uzbūvi, Latvija.lv dizains ir saglabājis savu vienkāršo un vieglo pieeju visai portāla funkcionalitātei un tajā ievietotajai informācijai, kā arī atbilstošajiem portāla moduļiem un tā lietošanas režīmiem. Dizaina un funkcionalitātes izmaiņas veiktas, ņemot vērā VRAA un „Cont-Act Riga 2014” lietotāju pētījumos iegūtos rezultātus.

Tā, piemēram, iepriekš portālā bija nodalīti divi meklēšanas risinājumi ar atšķirīgu funkcionalitāti un saturu, atsevišķi nodalot – Publisko pakalpojumu kataloga un e-pakalpojumu saturu. Lietotājam bija grūti saprast, ka vienā daļā ir pareizi meklēt tikai publisko pakalpojumu aprakstus, bet otrā daļā – tikai e-pakalpojumus. Tagad tas apvienots vienā meklētājā. Turpinās darbs, lai veiksmīgi visā portālā integrētu mašīntulkošanas rīku hugo.lv un uzlabotu Vienotā pieteikšanās moduļa funkcionalitāti – tas nozīmē, ka tuvākā nākotnē portāla saturs būs pieejams trīs valodās un, autentificējoties Latvija.lv, automātiski notiks autentifikācija arī citos valsts un pašvaldību portālos (kopā 26), kuros integrēts Latvija.lv autentifikācijas risinājums, t.sk. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Valsts zemes dienesta, Tiesu administrācijas, vairāku ministriju un pašvaldību e-pakalpojumu portālos u.c.

VRAA kompetencē ir uzturēt un attīstīt centrālās IT valsts sistēmas, kur Latvija.lv ir tās publiski redzamā daļa un ko jau paguvuši apmeklēt vairāk nekā 500 000 lietotāju, t.i. katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs.

Izsaki savu viedokli