Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft Dynamics NAV 5.0 nāk klajā ar uzlabotu funkcionalitāti un dziļu integrāciju ar Microsoft Office. Šodien Microsoft Latvijā prezentē biznesa vadības risinājumu – jaunāko datu pārvaldes sistēmu Microsoft Dynamics NAV 5.0. Šī ir Microsoft Dynamics NAV 5.0 jaunākā versija, kas satur vairākus jaunumus un uzlabojumus, kā arī piedāvā vēl ciešāku integrāciju ar pārējiem Microsoft produktiem, nodrošinot tūlītējas biznesa priekšrocības lietotājiem.

“Resursu pārvaldība un informācijas meklēšana uzņēmumā ir svarīgs, taču ne vienkāršs uzdevums, tāpēc programmai, kas veic šo darbu, ir jābūt pēc iespējas vienkāršai. Microsoft Dynamics NAV ir lietotājam draudzīga uzņēmuma pārvaldības sistēma, kas ir droša ilgtermiņa investīcija un noteikti sniegs atdevi uzņēmuma efektivitātes celšanā,” uzskata Microsoft biznesa attīstības un mārketinga vadītāja Latvijā Daiga Trumpe.

Šis Microsoft biznesa vadības risinājums orientēts uz maziem un vidējiem uzņēmumiem un spēj palielināt biznesa produktivitāti, racionalizējot kompāniju standarta procesus, kā, piemēram, pirkšanas un pārdošanas dokumentu apriti, priekšapmaksas operācijas, starpkompāniju norēķini, inventāra uzskaiti un izmaksu aprēķināšu u.tml.

Vēl dziļāka integrācija ar tādām Microsoft Office programmām kā Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel® un Microsoft Office SharePoint® serveris, iespēju lietotājiem meklēt, dalīties un izmantot informāciju padarīs vēl ērtāku un vieglāku.

“Microsoft Dynamics NAV 5.0 piedāvā patiešām jaunu funkcionalitāti un integrāciju ar Microsoft Office. Jaunā versija ļaus būtiski uzlabot nozīmīgākos biznesa procesus bez sarežģītu papildus moduļu ieviešanas. Šis fokuss uz vienkāršību ir tas, ko mūsu gala lietotāji varētu uzņemt ar sajūsmu un aplausiem,” norāda D.Trumpe.

Daži no galvenajiem Microsoft Dynamics NAV 5.0 uzlabojumiem:

o Outlook integrācija. Lietotāji var plānot tikšanās, pārvaldīt kontaktus un sūtīt e-pastus gan no Microsoft Dynamics NAV, gan Microsoft Outlook®, un dati automātiski atjauninās un sinhronizējas abās sistēmās.
o Saites uz ierakstiem. Kompānijām bieži vien ir daudz saistītās informācijas, kas pieejama tikai dažādos nestrukturētos formātos un avotos, kā piemēram, e-pasti un interneta saiti. Microsoft Dynamics NAV sistēmā, lietotāji var pievienot linku uz jebkuru interneta adresi vai failu, kas tiek uzglabāta, piemēram, tādā dokumentu pārvaldības sistēmā, kā Microsoft SharePoint Server.
o Windows Live™ meklēšana. Lietotājs var uzklikšķināt uz attiecīgās pogas/ikonas blakus vajadzīgajai adresei Microsoft Dynamics NAV sistēmā, vai, piemēram, uz klienta kartītes un tad sekot vienkāršiem darbību norādījumiem, kas parādās ekrānā.

“Tik cieša integrācijas starp Microsoft Dynamics NAV 5.0 un Microsoft Office individuālajiem lietotājiem nodrošina bezprecedenta piekļuves brīvību un iespēju strādāt izvēlētajā darba vidē. Tas ļauj lietotājiem drīzāk fokusēties uz to, kas ir jāizdara, nevis kā, ” uzsver D.Trumpe.

Microsoft Dynamics NAV 5.0 ir pēdējā šī biznesa risinājuma versija, ko globāli izmanto jau vairāk nekā 1 miljons lietotāju.

“Mēs esam ļoti lepni par šo produktu un ticam, ka tas palīdzēs klientiem kļūt patiešām produktīvākiem savā ikdienas darbā un ātrāk pieņemt pamatotus lēmumus. Šī produkta jaunā funkcionalitāte, kas savieno cilvēkus tieši ar to informāciju, kas viņiem nepieciešama un tieši tādā veidā, kādā viņi to vēlas, padara šo produktu par nepārspējamu un neaizvietojamu biznesa vadības instrumentu, ” norāda D.Trumpe.

Latvijas uzņēmumu pieredze strādājot ar datu pārvaldības sistēmām

Ar Microsoft Dynamics NAV vadības sistēmu strādā arī Baltijas lielākais zāļu ražotājs Grindeks.

“Galvenās prasības produkta izvēlē bija funkcionalitāte, mūsdienīgas datu bāzes pārvaldes sistēmas atbalsts un ātrs sistēmas reaģēšanas laiks, kā arī integrācijas iespēja ar jau lietošanā esošajiem programmiskiem līdzekļiem. Būtiskas bija arī licenču iegādes, sistēmas ieviešanas un uzturēšanas izmaksas,” uzsver Grindeks sistēmu administratore Lilija Kurme. Rezultāts un ieguvums ir tāds, ka līdz tam DOS vidē izstrādātās programmas ir aizvietotas ar mūsdienīgu informācijas sistēmu. Datu apstrāde norit daudz operatīvāk un dati, kas ir kopīgi dažām struktūrvienībām (bankas un kases operācijas, pasūtījumi piegādēm un pārdošanai, kursu grāmata u.c), sistēmā tiek ievadīti vienreiz un ir pieejami tiem lietotājiem, kuriem šie dati ir nepieciešami.

Arī sieviešu veļas ražotājam Lauma, stabili attīstoties radās nepieciešamība izveidot integrētas vadības sistēmu ar mērķi paaugstināt uzņēmuma pārvaldību. Par vispiemērotāko programmu vienotas informatīvās sistēmas izveidošanai, svarīgāko biznesa procesu integrācijai, lielu datu masīvu apstrādei un uzņēmuma apakšvienību darbības rezultātu kontrolei reālā laika režīmā tika izvēlēts Microsoft Dynamics NAV. Kompānija min vairākus būtiskus faktorus, kas uzlabojuši uzņēmuma darbību:

Kontrolējami noliktavu krājumi: uzņēmuma struktūrvienību darbinieki var caurskatīt noliktavu krājumus, kā arī veidot iepirkumu un reālā laika ražošanas plānošanu; tiek veikta preču izsekošana pa partijām.

Ātra nomenklatūras norakstīšana no noliktavām: lietotājiem ir iespēja ātri noformēt nomenklatūras norakstīšanas uzdevumu gan produkcijas, gan klientu griezumā.

Nomenklatūras norakstīšanas precizitāte no noliktavām: noliktavas darbinieki saņem uzdevumu, kuru noformē sistēma.

Cilvēciskā faktora ietekmes samazināšana: svītrkodu ierīču ieviešana ievērojami samazināja kļūdu varbūtību noliktavas operācijās, kā arī, noliktavu darbiniekiem tagad nav obligāti jāzina precīzas nomenklatūras atrašanās vietas.

Vienota uzņēmuma informatīvā sistēma.

Detalizētāku informāciju par Microsoft Dynamics NAV 5.0 versijas funkcionalitāti meklējiet šeit.

Izsaki savu viedokli