Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mobilie tālruņi mūsdienās ir kļuvuši par neatņemamu cilvēku savstarpējās komunikācijas sastāvdaļu, jo mūsdienās attīstītās valstīs teju katram cilvēkam ir savs mobilais telefons, tādēļ ir ļoti grūti iztēloties to, ka šis saziņas veids mūsu dzīvēs ienāca vien salīdzinoši nesen. Izrādās, ka šodien mobilie sakari svin savu 25 gadu jubilu, jo 1983. gada 13. oktobris ir diena, kad tika veikts pirmais komerciālais zvans no mobilā tālruņa. Līdz ar to BOOT.Lv redakcija saviem lasītājiem piedāvā tehnikas portāla Gizmodo.com izveidoto bildi, kurā ir redzams kā tad īsti ir attīstījušies mobilie sakari. Pirmo zvanu 1983. gada 13. oktobrī veica kompānijas Ameritech vadītājs Bobs Barnets, kurš zvanīja Aleksandra Greiema Bela (Aleksandrs Bels izgudroja telefonu un 1876. gadā to patentēja) mazdēlam. Šis zvans tika veikts, lietojot leģendāro un izmēru ziņā lielo Motorola DynaTAC 800X mobilo tālruni.

Lai gan kopš leģendārās dienas ir pagājuši vien 25 gadi, mobilie sakari lielā daļā pasaules jau aizstāj fiksētos tālruņa sakarus, un 2007. gadā visā pasaulē jau puse no Zemes iedzīvotājiem abonēja mobilo sakaru operatoru pakalpojumus.

Tāpat laika gaitā ir ievērojami mainījies arī veids kā mobilie tālruņi tiek lietoti, jo, ja agrāk tie tika lietoti tikai zvanīšanai, tad mūsdienās cilvēki, lietojot mobilos sakarus, bieži raksta īsziņas un sērfo internetā.

Cerēsim, ka mobilo tālruņu straujā izaugsme turpināsies, un jau drīz mēs lietosim vēl ātrāku mobilo internetu, kā arī lētākus un kvalitatīvākus mobilos sakarus.

Izsaki savu viedokli