Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Smart Fortwo modelis ir pārdošanā jau kopš 1998. gada, taču, lai arī visai labi zināms spēkrats, par veiksmes stāstu to ir grūti nosaukt. Vidēji gadā Smart izdevās realizēt aptuveni 100 tūkstošus šo spēkratu, kas ir mazāk kā piektdaļa no sākotnējām prognozēm. Taču situācija, iespējams, kļūs krietni pozitīvāka, jo kompānija tikko ir laidusi klajā trešās paaudzes ForTwo un otrās paaudzes ForFour modeļus.

Pēc būtības spēkratu jaunākās paaudzes nav mainījušās. ForTwo var lepoties ar divām durvīm, vien 2,7 metrus garu korpusu un vēl īsāku riteņu bāzi. Tāpat arī ForFour nenes revolūciju mazauto izskatā. Šoreiz viss slēpjas detaļās, ja vien pilnīgi jauna dizaina korpusu var nosaukt par detaļu.

Der neue smart fortwo und forfour, 2014 The new smart fortwo and

Jaunākās paaudzes Smart spēkrati izskatās interesantāki – ar sešstūru raksta akcentiem, LED gaismekļiem, izteiktiem korpusa vaibstiem un priekšpusi, kas rada sajūtu, ka auto smaida. Izmaiņas dizainā gan nav negatīvi ietekmējušas auto apveidus. Tagad ForTwo ir nedaudz platāks, taču augstums un garums palikuši nemainīgi.

smart fortwo, BR C453, 2014

Tikmēr ForFour ir nedaudz īsāks par tā priekšgājēju un tikai 80 centimetrus garāks par trešās paaudzes ForTwo. Taču izmaiņas platumā un augstumā nav veiktas.

Interesanti, ka divdurvju versija ir spējīga veikt pilnu apgriezienu vien 6,95 metrus platā vietā, kas ir labākais rādītājs starp visiem masveidā ražotajiem spēkratiem. Jāatzīmē, ka, sasniedzot 7,3 metru apgriešanās apļa diametru, daudz neatpaliek arī četrdurvju modelis.

smart forfour, BR W453, 2014

Dzinēju gammā būs pieejami dažādi viena litra un 0,9 litru agregāti, kas spēs ģenerēt no 59 līdz pat 110 zirgspēkiem (Brabus versija). Ražotājs vēl nav precizējis precīzus degvielas patēriņa ciparus, taču domājams, ka tie visi patērēs mazāk par 4 litriem uz 100 km. Saprotams, ka, atbilstoši autobūves jaunākajām tendencēm, abi modeļi saņems arī versijas, ko darbinās elektromotora (67 zs) un akumulatora (17,6 kWh) tandēms.

smart forfour, BR W453, 2014

Kaut arī spēkratu cenas dotajā brīdī nav oficiāli apstiprinātas, sagaidāms, ka Smart ražojumu cena sāksies no 14 tūkstošiem eiro, bet par papildus divām durvīm un sēdvietām nāksies piemaksāt aptuveni 1000 eiro.

Jaunākā informācija arī vēsta, ka Smart kārtīgi piestrādājis pie jaunajiem spēkratiem, uzlabojot to vadību un izturēšanos uz ceļa. Vietnes Autocar eksperti pat veikuši pirmos testus, norādot, ka auto braukšanas laikā liek aizmirst par niecīgajiem izmēriem, izturoties kā ikviens normāls auto.

CPOP 2014

Saistītās tēmas: autosmart

Izsaki savu viedokli