Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau vēstījām par Terrafugia izstrādājumu, kas ir viens no pirmajiem lidojošajiem auto, kaut arī izskatās pēc braucošas lidmašīnas. Slovāku inženieri ir izstrādājuši lidmobili, kas ir acij daudz tīkamāks.

Aeromobil Version 2.5 ir aprīkots ar 100 zirgspēku dzinēju un uz ceļa spēj sasniegt 160 km/h lielu ātrumu. Tāpat izstrādājums apgādāts ar pārnesumkārbu, kas, papildus vairākiem ātrumiem, ļauj arī pārnest jaudu no riteņiem uz aizmugurē novietoto propelleri. Pateicoties tam, izstrādājums lidojuma laikā ir spējīgs attīstīt gandrīz 200 km/h lielu ātrumu.

Aeromobil-Version-2.5-front-close

Protams, šādam automašīnas un lidaparāta hibrīdam nepieciešams būt ļoti vieglam. Projekta izstrādātāji ir apgādājuši Aeromobil ar dzelzs rāmi un oglekļa šķiedras korpusu. Rezultātā 6 metrus garais transportlīdzeklis sver vien 445 kilogramus. Salokamo spārnu platums izvērstā stāvoklī ir 8,2 metri.

Ar šo lidaparātu būtu iespējams veikt aptuveni 690 kilometrus tālu distanci, pirms dzinējs būs apēdis visu bākā esošo degvielu, patērējot aptuveni 15 litrus uz katriem 100 kilometriem.

Aeromobil-Version-2.5-deployed

Redzamais izstrādājums ir Aeromobil 3 prototipa versija, kas veiksmīgi testēta un, kā redzams zemāk novietotajā video, ir spējīga gan braukt pa koplietošanas ceļiem, gan pacelties gaisā.

Interesanti, ka galvenais projekta īstenotājs Stefan Klein pie Aeromobil idejas strādā jau aptuveni 20 gadus.

Saistītās tēmas: autolidmašīnalidojošs

Izsaki savu viedokli