Aktuāls

Vēlies nosūtīt ziņojumu pavisam slepenā veidā? Polijas pilsētā Varšavā esošā “Institute of Telecommunications” speciālisti Wojciech Mazurczyk, Maciej Karaś un Krysztof Szczypiorski atklājuši veidu, kā Skype sarunas laikā pārsūtīt “slepenu” informāciju, kas nav atšķirama no Skype sūtītā “klusuma” paziņojuma.

Atklājies, ka Skype klusuma brīžos sūta 70 bitus garas datu paketes, sarunas laikā sūtīto 130 bitu pakešu vietā. Attiecīgi, saņemot 70 mitu paketi, Skype to uztver kā komandu atskaņot klusumu.

Komanda izmēģinājusi iespēju izveidot papildus aplikāciju, kas Skype sūtītās 70 bitu paketes “uzpilda” ar kodētu informāciju. Sarunu biedra pusē Skype šīs paketes vēl aizvien ignorē, taču sagatavotā atšifrēšanas aplikācija tās pārtver un var atgūt datus, ko tajās iekodē izsūtītāja puses aplikācija.

Eksperimentos noskaidrots, ka šī sistēma ļauj sarunas laikā pārsūtīt gan tekstu, gan audio vai video failu. Protams, jārēķinās, ka datu pārraides ātrums ir apmēram 1 kilobits sekundē, tāpēc maz ticams, ka šādu risinājumu izmantos BD filmu disku kopiju pārsūtīšanai.

Metodes izstrādātāji apgalvo, ka kodētā informācija nav atšķirama no parastām “klusuma” paketēm.

Izstrādātāji plāno prezentēt gatavu darbīgu risinājumu, ar noskumu SkypeHide, šī gada jūnijā.

Skype-for-iPad-Updated-to-3

Saistītās tēmas: skype

Izsaki savu viedokli