Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir vispārzināms fakts, ka lielākā daļa kaitīgās programmatūras, kas izplatās tīmeklī, ir veidota naudas ieguvei. Pirms dažām dienām sācis izplatīties datorvīruss, kas nodarbojas ar naudas ieguvi neierasti tiešā veidā.

Virtuālā valūta Bitcoin pamazām sāk gūt popularitāti, kā maksāšanas līdzeklis, attiecīgi – tā sāk pievērst aizvien lielāku kaitnieku uzmanību. Šajā reizē kaitīgās programmatūras izstrādātāji ir bijuši īpaši iztēles bagāti – tā vietā, lai izveidotu kārtējo metodi šīs naudas zādzībai, izveidota sistēma naudas “drukāšanai”.

Bitcoin nauda tiek radīta izmantojot datorus, kas ģenerē šīs valūtas vienību unikālos identifikācijas kodus. Šis process ir laikietilpīgs un dēļ ievērojamā datora noslogojuma, rada lielāku elektrības rēķinu. Lai to kompensētu, Bitcoin ģenerētāji saņem nelielu kompensāciju (saprotams – Bitcoin valūtā).

Kaitīgā aplikācija Trojan.Win32.Jorik.IRCbot.xkt, kas izplatās ar Skype lietotāju starpā, apgādāta ar vairākām funkcijām. No tām interesantākā – tā upura datorā uzstāda Bitcoin ģenerēšanai nepieciešamo programmatūru, palīdzot papildināt programmatūras autora virtuālās naudas krājumus.

trojan

Pašas kaitīgās aplikācijas izplatības modelī nav nekā jauna – lietotājs saņem ziņu ar apmēram šādu saturu “Manuprāt šī ir Tava labākā fotogrāfija” un saiti, kas saīsināta ar bit.ly servisa palīdzību. Lejupielādējot un izpildot failu, pie kā noved klikšķis uz saņemtās saites, lietotājs ne tikai uzstāda savā datorā minēto kaitīgo aplikāciju, bet arī zaudē kontroli pār savu Skype aplikāciju, kas aktīvi izsūta līdzīga satura ziņas visiem Skype kontaktiem.

Izmantojot bit.ly atskaišu funkciju noskaidrots, ka pirmajās šīs kaitīgās aplikācijas izplatības sākumā tā tika atvērta vairāk, nekā 2 tūkstošus reižu stundā. Tas nozīmē, ka Trojan.Win32.Jorik.IRCbot.xkt izplatības ātrums ir visai ievērojams un pārāk liela daļa datoru lietotāju nepievērš uzmanību faktam, ka attēla vietā lejupielādē skype-img-04_04-2013.exe failu.

bit

Šobrīd šo kaitīgo aplikāciju spēj atklāt lielākā daļa antivīrusu.

Saistītās tēmas: skype

Izsaki savu viedokli