Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Rudenī Škoda iepazīstinās pasauli ar jaunākās paaudzes Fabia, lai jau nākamā gada sākumā tā nonāktu pie pirmajiem patērētājiem. Kā jau tas ir ierasts, jau tagad ir zināmas vairākas spēkrata specifikācijas detaļas, ko papildina rasējumi no ražotāja un pāris spiegu uzņemti attēli.

Sagaidāms, ka spēkrats būs nedaudz īsāks par četriem metriem, taču, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes Fabia, tas būs par 90 mm platāks un 30 mm zemāks.

Škoda veikto uzlabojumu sarakstu papildinās arī jauni dzinēju, kuru skaitā būs divi benzīna dzinēji un 1,4 litru trīscilindru dīzeļdzinējs. Pēdējais no minētajiem nodrošina 74 zirgspēku jaudu, izmešu apjomu, kas sasniedz 82 g/km, un iespaidīgu degvielas ekonomiju – 3 litri dīzeļdegvielas uz katriem 100 kilometriem.

skoda-fa215bia-design-1-12-

Pircēji varēs izvēlēties arī starp 1 litra trīscilindru benzīna dzinējiem, kas tiks aizgūti no Citigo mazauto, bet jaudīgākais pieejamais agregāts bus 1,2 TSI benzīna dzinējs (109 zirgspēki). Laba ziņa būs fakts, ka jaunākās paaudzes Fabia solās būt visai viegls auto – tā svars būs nedaudz zem vienas tonnas.

Aprīkojuma klāsts solās būt gana plašs, un paprāvāka izmēra LCD skāriendisplejus, kā arī Mirror Link sistēmu, kas sapāros lietotāja viedtālruni ar spēkrata displeju, būs iespējams atrast dārgākajās aprīkojuma versijās. Taču jau standartaprīkojumā būs atrodama elektriskais stūres pastiprinātājs un XDS+ stabilitātes sistēma.

Spy-Shots of Cars

Jāatzīmē, ka šoreiz nesagaidīsim īpaši “karsto” Fabia vRS. Kompānija ir atteikusies no šīs versijas vājo pārdošanas apjomu dēļ. Tāpat kompānijas modeļu gammā nesagaidīsim pilnpiedziņas Fabia. Taču labā ziņa ir tāda, ka kompānija nav pilnībā atteikusies no idejas par sportiskas Fabia izveides. Šoreiz šo lomu klanā ieņems Monte Carlo versija, kas leposies ar agresīvu krāsojumu un citām sportiskām detaļām.

Plānots, ka jaunā Fabia debitēs oktobrī gaidāmajā Parīzes auto izstādē, taču pārdošanā nonāks 2015. gada sākumā.

Spy-Shots of Cars

Saistītās tēmas: Skoda

Izsaki savu viedokli