Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

VW Frankfurtes auto izstādē prezentēja jauno mazauto Up, īsi pēc izstādes savu attiecīgo modeli prezetējusi meitas kompānija Skoda. Mazākais čehu modelis sauksies Citigo un tirdzniecībā nonāks 2012. gada pavasarī.

Jāatzīmē, ka Volkswagen Up un Skoda Citigo sekos arī trešā Seat versiju, tādējādi sekojot PSA grupas veiksmīgajai darbībai, kuriem tirdzniecībā arī ir trīs vienas platformas modeļi – Citroen C1, Peugeot 107 un Toyota Aygo.

Lai arī Up un Citigo principā ir identiski, vizuāli tie pamatīgi atšķiras. Ja VW modelis veidots ar dzīvespriecīgu un atraktīvu skatu, tad Skoda ieturējusi konservatīvu līniju. Tā, piemēram, aizmugurējais vāks atšķirībā no stiklotā Up ir no metāla. Bagāžas nodalījums gan tāpat vienāds – 251 līdz 951 litrs.

Skoda Citigo būs pieejams ar diviem 1,0 litru trīscilindru benzīna dzinējiem, kuru jaudas būs 60 vai 75 Zs. Vidējais degvielas patēriņš solās būt 4,5 un 4,7 litri uz 100 kilometriem, savukārt ekonomiskajām Greentec versijām pietiks ar 4,2 un 4,3 litriem. Pārslēgšanās notiks caur piecu pakāpju manuālo pārnesumkārbu, tomēr par papildus samaksu būs pieejama arī automatizēta pārnesumkārba.

Bāzes komplektācija Skoda Citigo būs vienkāršāka, lai panāktu mazāku bāzes cenu nekā VW konkurentam. Tomēr, ja pircējs vēlēsies, Citigo varēs uzstādīt arī novietošanās asistentu un navigācijas sistēmu ar skārienjutīgu ekrānu. Skoda mazauto bāzes cena solās būt 9000 eiro, savukārt VW par Up prasīs vismaz 9850 eiro. Jāatzīmē, ka trīs durvju versijai nākamgad sekos arī piecu durvju virsbūve.

Saistītās tēmas: SkodaSkoda CitigoVW Up

Izsaki savu viedokli