Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Hakeri visā pasaulē izplatījuši moficiētu datorvīrusu ar nosaukumu “WannaCry Ransomware”, kas spējīgs nozagt jebkura datora lietotāja personiskos datus. Tas, protams, nav pārsteigums, ka “vīruss spēj nozagt datus”, taču kāda necilvēcīga hakeru grupa, kam nauda un materiālā vērtība ir pāri visam, izmantojusi to daudz ļaunprātīgākos nolūkos.

Lielbritānijas lielākā slimnīcu tīkla “National Health Service” datortīklos nonāca vīruss “WannaCry Ransomware”, kas bezkaunīgi nozaga pacietnu veselības informācijas (rentgeni, asins analīzes, kardiogrammas, utt..) datus un pieprasīja par to izpirkuma maksu. Izspiedēji summu vēlējās saņemt “Bitcoin” virtuālajā valūtā un piedraudēja, ka citādi visa informācija tiks izdzēsta.

Nauda tika samaksāta un hakeri savā īpašumā ieguva aptuveni 50 tūkstošus eiro, kas ir vairāk, cik gadā nopelna vidējais Lielbritānijas iedzīvotājs. Šobrīd vēl nav pieejama informācija, vai pacientu veselības dati tika atjaunoti, taču, kamēr datori bija uzlausti, Notingemas “Mile End” slimnīcā darbinieki visu pierakstīja uz papīra lapām, gluži kā pirms pārdesmit gadiem.

Citu variantu, protams, slimnīcas darbiniekiem nebija, jo pazaudētos datus atgūt nebija iespējams. Atlika cerēt uz hakeru labvēlību, ka tie tiks atsūtīti atpakaļ. Šāds vīruss datorsistēmā nonāca tādēļ, ka, instalējot programmas .exe failu, tajā tika paslēpta ļaunatūra, kas automātiski izplatījās visos pārējos datoros, kas bija savienoti ar to pašu internetu.

Ransomware warning from WannaCry

NHS doctors surgery warning on cyber attack ransomware.

Izmantotie resursi: https://www.forbes.com

Saistītās tēmas: hakerivīruss

Izsaki savu viedokli