Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau kopš LCD ekrānu debijas, tie vairākos nozīmīgos aspektos ir zaudējuši CRT (monitori ar kineskopu) tipa ekrāniem: tiem ir mazāk sulīgas krāsas, ilgāks reakcijas laiks, kā arī sliktāks skata leņķis un citas problēmas. Lai gan šie trūkumi tiek pakāpeniski novērsti, un situācija uzlabojas, šī tehnoloģija vēl joprojām nav tik laba kā varētu vēlēties… Tomēr kompānijas SIM2 un Dolby ir radījušas 46 collu LCD televizora prototipu, kurā it kā esot novērsta pirmā problēma – šim produktam būšot ļoti spilgtas krāsas.


Tas tiek panākts, lietojot HDR (high dynamic range) tehnoloģiju. Produktam ir 1836 uz LED bāzes izveidotas aizmugurapgaismojuma (backlight) diodes, kuras ir veidojusi kompānija SIM2. Šī televizora ekrānam ir 1080p jeb Full HD izšķirtspēja, un tā gaišuma līmenis ir 4000 cd/m2. Tomēr pārsteidzošākais ir tas, ka ražotāji sola “bezgalīgu” kontrastu. Vēl jāpiemin, ka ierīcei būs Xilinx Virtex FPGA čipsets.

Prototipa izskatu ir veidojis dizaineris Džordžio Revoldini. Lai gan nav zināms kad varētu tikt uzsākta šo televizoru ražošana un tirdzniecība, abas kompānijas jau sākušas apceļot pasauli, prezentējot šo prototipu potenciālajiem klientiem.

Izsaki savu viedokli