Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Japāņu kompānija Sigma, kas dibināta 1961. gadā un ir plaši zināma kā fotokameru objektīvu ražotāja, paziņojusi digitālā fotoaparāta Sigma DP1 iznākšanas laiku. Šis digitālais fotoaparāts ir īpašs ar to, ka tas ir ļoti kompakts, tomēr tas ir aprīkots ar spoguļkameras matricu. Kamera ir aprīkota ar FOVEON X3 matricu, kuras izšķirtspēja ir 14 megapikseļi. Šī pati matrica ir sastopama arī kādā citā kompānijas Sigma produktā – spoguļkamerā SD14.


Minētās FOVEON X3 matricas izmēri ir 20.7 x 13.8 milimetri, līdz ar to tā ir aptuveni 7 līdz 12 reizes lielāka par matricām, kas sastopamas lielākajā daļā kompaktklases fotoaparātu.

Tomēr kā mīnusu varam minēt to, ka kamera optikai ir fiksēts fokusa attālums – 16.6 milimetri. Tas nozīmē to, ka kameras optika neatbalsta optisko mērogmaiņu, kas ir visai būtisks mīnuss.


Vēl jāpiemin, ka šai kamerai ir 2.5 collas liels LCD ekrāns, izlēcošā zibspuldze, pieslēgvieta ārējai zibspuldzei, kā arī SDHC atmiņas karšu ligzda. Tāpat ar šo kameru iespējams uzņemt arī QVGA (320 x 240 pikseļi) kvalitātes video.

Veikalu plauktos produkts nonāks šī gada pavasarī, tomēr tā cena vēl nav zināma.

Izsaki savu viedokli