Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Daudziem, iespējams, šķiet, ka četrkodolu procesors jau ir daudz, taču zinātniekiem un citiem profesionāļiem nereti ir jāveic aprēķini, kuru veikšanai ir nepieciešama daudz lielāka jauda nekā spēj sniegt parasts mājas lietotāja dators. Tieši šādiem profesionāļiem arī ir orientēts SiCortex jaunākais sasniegums – SC072 Catapult jeb, īsāk sakot, dators ar 72 centrālajiem procesoriem. Kompānija SiCortex jau iepriekš ir izcēlusies ar interesantiem risinājumiem, jo viņi šī gada septembrī sarīkoja īstu šovu, darbinot superdatoru ar velosipēdu ģenerētu elektroenerģiju. Jā, kompānijas veidotie superdatori tik tiešām patērē maz elektroenerģijas, un arī SC072 Catapult nav izņēmums, jo, lai gan datoram ir veseli 72 centrālie procesori, tas patērē nieka 200W enerģijas.

Taču 72 procesori nav vienīgais iespaidīgais šī datora tehniskais rādītājs, jo tam ir arī 48 GB operatīvās atmiņas, un šie 72 procesori, starp citu, katrs ir ar sešiem kodoliem. Datora korpusā pietiek vietas sešiem cietajiem diskiem, tam ir arī trīs PCI Express sloti un divas gigabita Ethernet pieslēgvietas. Dators standartā darbosies Linux vidē.

Jāatzīst, ka ne mazāk iespaidīga, protams, ir arī šī superdatora cena, kas ir 15 000 ASV dolāru, tomēr tā ir atbilstoša datora jaudai.

Izsaki savu viedokli