Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Starptautiskā bezpeļņas iniciatīva Securing Smart Cities, kas risina viedpilsētu kiberdrošības problēmas, šodien izlaiž vadlīnijas par informācijas drošības lomu Viedpilsētas nodaļā (SCD). Vadlīniju mērķis ir nodrošināt valsts un privātās organizācijas ar tādu pamatplānu, kad tās izstrādā informācijas drošības lomu to veidotajā SCD, kas veicina viedpilsētas pakalpojumu popularitāti un izplatību.

Viedpilsētās informācijas drošībai ir liela loma, aizsargājot augstākā līmeņa konfidencialitāti, pieejamību, integritāti un stabilitāti, kāda valsts dienestiem un organizācijām ir vajadzīga, lai atbalstītu ilgtspējīgas un apdzīvojamas viedvides. Vadlīnijās ir aplūkoti galvenie elementi, kas organizācijām ir jāizvērtē un jāpārzina, definējot SCD lomu, lai sasniegtu visaugstāko drošību un noturību, sākot no tehnoloģiju apgūšanas, pakalpojumu kvalitātes un tiesiskās atbilstības ietekmes līdz darbības efektivitātei un noturībai.

«Šīs vadlīnijas ir vēl viens solis pretī viedpilsētu nodrošināšanai — Securing Smart Cities (SSC) —, par ko liecina arī iniciatīvas nosaukums. Mēs cenšamies uzlabot ikviena izpratni par viedpilsētas prasībām, izstrādājot noderīgas atziņas un daloties zināšanās ar personām, kas būs atbildīgas par viedpilsētu attīstību un pārvaldību. Šis dokuments ir balstīts uz pieredzi, ko kopīgojuši SSC kopienas locekļi, kas ir iesaistīti plaša mēroga kiberpārvaldībā, kā arī citi drošības speciālisti, sākot no ielaušanās testētājiem līdz rūpnieciskās drošības ekspertiem,» sacīja Securing Smart Cities valdes loceklis un Kaspersky Lab drošības eksperts Mohamads Amins Hasbini.

«Saskaņā ar mūsu centieniem nodrošināt organizācijām praktiskus resursus iniciatīva Securing Smart Cities izlaiž šīs jaunās vadlīnijas, lai palīdzētu sniegt vērtīgus ieteikumus, kā padarīt drošākas mūsu pašreizējās un nākotnes pilsētas,» teica IOActive tehniskais direktors un Securing Smart Cities valdes loceklis Sezars Serrudo.

Viedpilsētas nodaļas kiberdrošības lomas un ietekmes vadlīnijas aptver tālāk minētos jautājumus.

• SCD

• SCD kiberdrošības pienākumi

o Pārvaldība un vadības atbalsts

o Infrastruktūras atbalsts

o Risku pārvaldības optimizēšana

o Tiesiskais atbalsts

o Kopīga apdraudējumu analīze

Lai iepazītos ar visām Viedpilsētas nodaļas kiberdrošības lomas un ietekmes vadlīnijām, lūdzu, apmeklējiet http://securingsmartcities.org/?p=483

Lai iepazītos ar visām Viedpilsētas tehnoloģiju apgūšanas kiberdrošības vadlīnijām, lūdzu, apmeklējiet http://securingsmartcities.org/wp-content/uploads/2015/11/Guidlines_for_Safe_Smart_Cities.pdf

Izsaki savu viedokli