Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunais 400GB Barracuda 7200.8 piedāvā ātru SATA NCQ veiktspēju un lielāko datu blīvumu. Apgalvojums, ka Seagate piedāvā ietilpīgāko cieto disku nav gluži korekts, jo Hitachi jau labu laiku piedāvā 400GB cieto disku (Deskstar 7k400). Taču Seagate cieto disku uzbūve krietni atšķiras no Hitachi.
Hitachi saviem diskiem izmanto 5 plates katru ar 80GB datu ietilpību, bet Seagate izmanto trīs plates, kuras ir spējīgas uzglabāt 133GB katra. Ja kopējā datu ietilpība ir vienāda, tad datu blīvumā Seagate ir krietnu soli priekšā Hitachi.

Viens no Seagate 7200.8 plusiem ir NCQ (Native Command Queing) tehnoloģija, kura savā būtībā nav sarežģīta, taču sniedz lielisku ātrdarbības pieaugumu. Tehnoloģijas darbības pamatā ir programmu pieprasījumu sarindošana tādā kārtībā, kura dotu vismazāko izpildes laiku. Piemēram, ja trīs programmas pieprasa datus, turklāt pirmā prasa datus no diska ārējās malas, otra no diska iekšējās malas, bet trešā no diska vidus, tad šo programmu pieprasījumi pēc datiem tiks sakārtoti tādā secībā, kuras izpildei nāktos vismazāk kustināt cietā diska galvu, kas kā zināms, ir lēnākā cietā diska vieta. Īpaši labus rezultātus NCQ var dot sistēmām, kuras izmanto Intel HyperThreading tehnoloģiju, jo izmantojot šo tehnoloģiju vairākas aplikācijas vienlaicīgi var veikt ievada/izvada pieprasījumus. Tiek apgalvots, ka Seagate SATA diski ar 7200rpm izmantojot NCQ spēj sasniegt 10000 rpm ātrdarbību.

Nedaudz par Seagate Barracuda 7200.8 specifikāciju:

  • 8 vai 16 MB cache
  • 7200 rpm
  • 8.0ms average seek time
  • Ietilpība: 200GB, 250GB, 300GB, 400GB
  • SATA vai Ultra ATA
  • Trokšņu līmenis: 2.8 (idle) līdz 3.7 (darbībā)
  • 5 gadu garantija

Izsaki savu viedokli