Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaules lielākais cieto disku ražotājs Seagate „laiž tautās” cietos disku, kas pilnībā šifrē tajos saglabāto informāciju. Pirmais, kuram ir tikusi laime savos portatīvajos datoros uzstādīt šādu cieto disku ar FDE (full disk encryption), ir ASI Computer Technologies ar savu C8015 klēpjdatoru. Šajā klēpjdatorā uzstādītais cietais disks ir Seagate Momentus 5400 FDE.2 80GB ar DriveTrust tehnoloģiju, kas pēc lietotāja vēlmes šifrēs pilnīgi visus datus bez jebkādas atsevišķas programmatūras palīdzības, kas ir šīs tehnoloģijas drošības stūrakmens.

Seagate FDE, papildus tam visam, noglabā visas cietajā diskā atrodamās paroles atsevišķi no pārējas operētājsistēmas, tādejādi ievērojami pārspējot papildus šifrēšanas programmu piedāvātās iespējas un laupot zagļiem uzlaušanas un šifrēšanas atslēgu iegūšanas iespējas. Liels mīnuss agrākajām datu šifrēšanas programmām bija tas, ka tās varēja apiet brīdī, kad disks tikai sāka savu darbību, kas Seagate Momentus 5400 FDE.2 ir neiespējami; bez tam tiek piedāvātā arī iespēja momentā iztīrīt disku no pilnīgi visiem datiem.

Vismaz pagaidām vēl tikai notiek diskusijas ar pārējiem OEM sistēmu ražotājiem par FDE tehnoloģijas plašāku ieviešanu, un tāpēc arī par pirmo varēja kļūt salīdzinoši mazais tirgus spēlētājs ASI.

Ziņas avots: DailyTech

Izsaki savu viedokli