Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Korporācija SanDisk publicējusi jaunā pētījuma rezultātus, kuri ilustrē riskus, izmantojot neaizsargātus USB zibatmiņas datu nesējus korporatīvajā vidē, ziņo InfoWorld. Kompāniju ierindas darbinieku un IT speciālistu aptauja parādīja, ka IT nodaļu vadītājiem nav priekšstata par to, kādā mērogā viņu organizācijās izplatīta neaizsargātu USB zibatmiņas datu nesēju izmantošana: 77% no aptaujātajiem korporāciju darbiniekiem izmanto personīgos zibatmiņas datu nesējus darba datu glabāšanai un pārvietošanai. Taču pēc aptaujāto IT speciālistu vērtējuma darbinieku, kuri darba vajadzībām izmanto personīgos zibatmiņas datu nesējus, ir tikai 35%.

Visbiežāk lietotāji kopē personīgajos zibatmiņas datu nesējos datus par pasūtītājiem (25%), finansiāla rakstura informāciju (17%), biznesa plānus (15%), informāciju par kompānijas darbiniekiem (13%), mārketinga plānus (13%), intelektuālā īpašuma objektus (6%), kā arī programmu pirmkodus (6%).


Aptauju rezultāti liecina, ka USB zibatmiņas datu nesēju mobilitāte rada ievērojamu risku zaudēt datus. Aptuveni katrs desmitais kompānijas darbinieks (12%) kādreiz ir atradis zibatmiņas datu nesēju sabiedriskās vietās. Uz papildjautājumu par to, ko viņi darītu ar sabiedriskā vietā atrastu datu nesēju, 55% aptaujāto atbildēja, ka pamēģinātu apskatīt tajos glabāto informāciju.

“Lielākā daļa IT direktoru saprot, ka informācijas noplūdes rezultātā var notikt personas datu zādzības, intelektuālā īpašuma nolaupīšana vai komercnoslēpumu atklāšana, tāpat arī tā var nodarīt ievērojamu kaitējumu gan tēla ziņā, gan arī no finansiālā viedokļa,” saka SanDisk korporatīvo lēmumu nodaļas vecākais mārketinga direktors Džils Maildvorts (Gil Mildworth). “Mūsu aptaujas rezultāti liecina, ka, neraugoties uz zināmu informētību par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar neaizsargātu USB zibatmiņas datu nesēju izmantošanu, IT nodaļu vadītāji vēl nav uzsākuši izstrādāt efektīvus noteikumus, tehnoloģisko risinājumu ieviešanu un izskaidrošanas darbu strādājošo vidū, lai mazinātu šos riskus.”

SanDisk pētījums pamatojās uz telefonisko aptauju rezultātiem, ko ASV 2008. gada martā veica kompānija Applied Research-West.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli