Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Industrijas līderi TeliaSonera un Samsung Electronics sākuši sadarbību, izstrādājot risinājumu, kas nodrošinās IPTV (Internet Protocol television) jeb tā dēvētās interaktīvās televīzijas skatīšanos Samsung Smart TV bez dekodera. Risinājums, kas uzskatāms par pirmo „bez dekodera” IPTV pakalpojumu pasaulē, beta versijā tiks prezentēts Samsung stendā izstādē IFA 2012, kas no 31. augusta līdz 5. septembrim notiek Berlīnē. Jaunais Smart TV pakalpojums 2012. gada beigās sākotnēji būs pieejams TeliaSonera klientiem Igaunijā, kur unikālais risinājums izstrādātāts. Kā nākamie pakalpojumu 2013. gada pirmajā ceturksnī saņems patērētāji Zviedrijā, un 2013. gadā – Somijā.

Risinājums nodrošina, ka IPTV pakalpojumi Smart TV televizoros būs pieejami bez ārēju ierīču – tādu kā dekoderu vai uztvērēju – starpniecības, tādējādi nodrošinot ērtāku piekļuvi pakalpojumam. Līdzko Smart TV, kas aprīkots ar jauno lietojumprogrammu, tiks pieslēgts internetam, automātiski parādīsies IPTV lietotāja saskarne, un būs pieejami visi televīzijas pakalpojumi. Šī jaunā Telia Sonera pakalpojuma izmantotājiem nav nepieciešama papildu tehnika, papildu TV pults vai programmu instalācija, tā samazinot arī izmaksas. Jaunā lietojumprogramma nodrošinās visas IPTV ērtības, tajā skaitā, skatīties filmas vai raidījumus pēc pieprasījuma (video-on-demand), ierakstīt un noskatīties saglabātās pārraides u.c.

„Ieviešot jauno aplikāciju un virkni citu pakalpojumu Samsung Smart TV sērijas televizoros, Samsung turpina aizsākto revolūciju TV industrijā, tajā skaitā sadarbībā ar telekomunikāciju operatoriem. Pateicoties Igaunijas attīstītajai tehnoloģiju infrastruktūrai, Samsung Baltijā un Elion izdevās īstenot jaunu biznesa virzienu un izstrādāt unikālu risinājumu, kas mainīs TV lietošanas ieradumus visā pasaulē. Man ir liels gandarījums, ka Igaunija būs pirmais tirgus pasaulē, kurā patērētāji pieredzēs šīs būtiskās TV industrijas pārmaiņas,” stāsta Samsung Electronics Baltics prezidents Džozefs Kims (Joseph Jeongwoo Kim). „Pateicoties jaunajai aplikācijai, televizoram vairs nebūs jāpievieno atsevišķa ierīce, kas aizņem papildu vietu dzīves telpā. Smart TV skatīšanās kļūs ne vien vienkāršāka un ērtāka, bet arī pilnā mērā iekļausies lakoniskā minimālisma dizianā.”

„Esam pagodināti, ka Elion klienti būs pirmie, kuri izmantos šo unikālo risinājumu. Tā kā Elion un Samsung sadarbība bija veiksmīga un izveidotā risinājuma demo versijas kvalitāte atbilst abu kompāniju augstajiem standartiem, esmu pārliecināts, ka sadarbosimies arī tupmāk, radot vēl citus inovatīvus un patērētājiem noderīgus risinājumus,” sacīja Elion tehnoloģiju vadītājs Kalevs Reiljans (Kalev Reiljan). „Iespēja sadarboties ar Samsung – pasaulē vadošo tehnoloģiju kompāniju – ir devusi ļoti vērtīgu pieredzi mūsu izstrādātāju komandai. Šī sadarbība pierādīja, ka arī Igaunijā ir iespējams realizēt ambiciozus, vērā ņemamus projektus, kas maina daudzu cilvēku ikdienu, padarot to vienkāršāku un ērtāku,” viņš piebilda.

TeliaSonera, Eiropā 5. lielākais telekomunikāciju uzņēmums, un Samsung Electronics, pasaules vadošais elektronikas ražotājs, par pasaulē pirmā „bez dekodera” IPTV pakalpojuma izstrādi Samsung Smart TV vienojās 2012. gada maijā. Tas Samsung Smart TV lietotājiem nodrošinātu piekļuvi vietējai IPTV bez atsevišķa uztvērēja, kas līdz šim bijis nepieciešams. Jaunā risinājuma beta versija sākotnēji izstrādāta Samsung Smart TV 7. un 8. sērijas modeļiem, taču Samsung plāno to eventuāli nodrošināt arī citiem TV modeļiem. IPTV pakalpojumus nodrošinās Elion, TeliaSonera Igaunijas uzņēmums.

Pakalpojums sākotnēji 2012. gada beigās būs pieejams TeliaSonera klientiem Igaunijā, kur unikālais risinājums izstrādātāts. Kā nākamie pakalpojumu 2013. gada pirmajā ceturksnī saņems patērētāji Zviedrijā, bet 2013. gadā – arī Somijā.

Saistītās tēmas: samsung

Izsaki savu viedokli