Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Gada laikā Korejas milzim Samsung izdevies arvien vairāk nostiprināt pozīcijas mobilo ierīču tirgū Centrālās un Austrumeiropas (CEE) reģionā, par ko liecina interneta lapu skatījumu daļas pieaugums no šī ražotāja mobilajām ierīcēm – viedtālruņiem un planšetdatoriem. Ja vēl pirms gada Samsung uzrādīja kāpumu lielākajā daļā no 14 pētījumā apskatītajām valstīm, tad šogad kāpums novērots visās pētījumā iekļautajās valstīs, no kurām trijās Samsung pat ir izdevies apsteigt līdzšinējo līderi Apple. 

Kā pētījumā noskaidrots, pēc internetā veikto lapu skatījumu skaita daļas Samsung ir izdevies uzrādīt pieaugumu visās pētījumā apskatītajās valstīs un dažās no tām – Lietuvā, Baltkrievijā un Serbijā pat izvirzīties līderpozīcijās. Drīzumā līderu maiņu var gaidīt arī Polijā, Slovākijā un Ungārijā, kur Korejas gigants Samsung sācis apdraudēt Apple līderpozīcijas, samazinot tirgus daļas starpību pat līdz 1 %.

Salīdzinot ar pērnā gada augustu, Apple izdevies uzlabot savas pozīcijas Ukrainas un Moldovas tirgū. Šajās valstīs visvairāk interneta lapu skatījumu tiek veikti tieši no Apple mobilajām ierīcēm – iPhone un iPad. Šīs abas ierīces joprojām ir populārākās arī Latvijā, Igaunijā, Horvātijā un Čehijā, kaut gan uz Samsung rēķina tās pamazām savu tirgus daļu zaudē. Latvijā Apple tirgus daļa šobrīd ir par nepilniem 8% lielāka kā Samsung, taču ar katru mēnesi šī starpība pamazām sarūk.

“CEE reģiona dati atspoguļo viedtālruņu un planšetdatoru pārdošanas globālās tendences. Šobrīd pieaug to ierīču skaits, kas darbojas ar Android operētājsistēmu, salīdzinoši iOS ierīču pozīcijas pēdējos gados saglabājušās stabilas. Līdz ar to abu uzņēmumu savstarpējo sacensību šobrīd vada Samsung”, komentē Lauris Lietavietis, Gemius interneta tirgus eksperts.

Kā stāsta Lauris Lietavietis, lētākiem risinājumiem, ko piedāvā Samsung vidējā līmeņa produkti, ir augsts pārdošanas potenciāls, kas arī ietekmē Samsung daļas pieaugumu tirgū. “Mēs varam arī gaidīt citu uz Android operētājsistēmas darbojošos zemo cenu ierīču tirgotāju daļas pieaugumu,” piebilst Gemius eksperts.

Statistika apkopota, izmantojot gemiusTraffic pētījuma datus par tādām Centrālās un Austrumeiropas valstīm kā Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Baltkrievija, Bulgārija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ukraina, Ungārija, Horvātija un Moldova 2012. un 2013. gada augustā. gemiusTraffic pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.

Infografika_Samsung_Apple

Saistītās tēmas: applesamsung

Izsaki savu viedokli