Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Samsung ir publicējis šā gada trešā ceturkšņa finanšu atskaiti. Diemžēl, tā nenes pozitīvas ziņas. Teju vai visas kompānijas divīzijas piedzīvo ienākumu un peļņas samazināšanos.

Samsung šā gada trešajā ceturksnī iekasēja 44,7 miljardus ASV dolāru, kas ir krietni mazāk nekā pirms gada nopelnītie 56 miljardi dolāru. Rezultātā šā gada trešajā ceturksnī kompānija piedzīvojusi zemāko peļņu pēdējo trīs gadu laikā.

Apskatot katru divīziju atsevišķi, nākas secināt, ka kompānijas mobilo ierīču bizness, kas pēdējos gados ir bijis visienesīgākais, piedzīvojis pārdošanas apjomu kritumu par 15 procentiem. Savukārt ražošanas peļņa samazinājusies teju četras reizes, ja salīdzina ar attiecīgo laika periodu pirms gada.

Kā iemesls šādai parādībai jāmin fakts, ka lielāko noieta daļu sastāda budžeta un vidējās klases viedierīces. Tikmēr Galaxy S5 “slavas laiks” ir aizgājis, bet Galaxy Note 4 – vēl tā īsti nav pienācis. Rezultātā novērojams iespaidīgs kritums vidējā ierīču cenā.

Jāmin gan, ka visai labi kompānijai veicies planšetdatoru tirgū, kur kompānijas produktu noiets ir audzis. Šāda tendence novērojama, pateicoties Galaxy Tab S sērijas planšetdatoriem.

Samsung gan cer, ka viedierīču noiets gada ceturtajā ceturksnī (Ziemassvētku sezona) būtiski augs. Tiesa, pagājušajā gadā tas tā nenotika.

Ne pārāk veiksmīgs ceturksnis bijis arī Samsung TV biznesam. Šīs divīzijas peļņa ir tuvu nulles atzīmei, pateicoties produktu vidējās cenas kritumam un displeja paneļu cenu kāpumam. Kompānija norāda, ka pieaug UHD izšķirtspējas un ieliekto televizoru noiets, taču ne pietiekami, lai varētu kompensēt izdevumu palielināšanos.

Uz pārējo divīziju fona izceļas Samsung pusvadītāju bizness, kas vienīgais no visiem ir spējis palielināt noietu un peļņu. To palīdzējis izdarīt augstais pieprasījums pēc DRAM un NAND tipa atmiņām. Rezultātā tieši pusvadītāju bizness dotajā brīdī ir visienesīgākais no visiem.

samsung logo

Saistītās tēmas: finanšu rezultātisamsung

Izsaki savu viedokli