Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Samsung Electronics, prezentējis savu jauno 2,5 collu Spinpoint M7 iekšējo cieto disku ar 640 gigabaitu (GB) ietilpību. Jaunā 640GB cietā diska, kas pašreiz ir populārās M7 produktu saimes augstākās ietilpības datu nesējs, datu blīvums ir 516 gigabiti uz kvadrātcollu katrai 320GB datu platei, kas ir par 28% augstāks rādītājs nekā iepriekšējiem modernākajiem Samsung 500GB cietajiem diskiem. Samsung jaunais Spinpoint M7 modelis ir radīts augstākās klases portatīvajiem datoriem, kam nepieciešama lielāka triecienizturība, tai pat laikā nezaudējot augstas klases sniegumu.

“Līdz ar M7 sērijai pievienoto jauno iekšējo cieto disku mūsu pircēji iegūs lielāku ietilpības, snieguma un uzticamības kombināciju, kas ir tik ļoti būtiski augstākās klases klēpjdatoros un mobilajās aplikācijās,” sacīja Samsung Electronics Datu nesēju tirdzniecības un mārketinga daļas viceprezidents C.H. Lee. “Samsung palielina ietilpības blīvumu savām izstrādātajām datu platēm, lai paaugstinātu iekšējo cieto disku uzticamību un stabilitāti.”

Paaugstinot datu plates virsmas datu ietilpības blīvumu līdz 516 gigabitiem uz kvadrātcollu, kopējā ierīces datu ietilpība tiek palielināta, nepievienojot papildu datu plates. Paaugstinot ietilpību, nepievienojot jaunas mehāniskās detaļas, divu plašu 640 GB disks var lepoties ar zemāku elektroenerģijas patēriņu un augstāku darbības stabilitāti, salīdzinot ar cietajiem diskiem, kam ir augstāks datu plašu skaits.

Jaunais M7 cietais disks nodrošina triecienizturību 400G (2 ms) līmenī darbības režīmā un 900G (1 ms) līmenī izslēgtā režīmā. Savukārt optimizētā sistēmā integrētā kontroliera mikroshēma samazina enerģijas patēriņu gan datu meklēšanas, gan dīkstāves režīmā līdz zemākajam līmenim starp visiem pielīdzināmajiem datu nesējiem.

Spinpoint M7 ir izmantotas Samsung patentētās SilenSeek un NoiseGuard tehnoloģijas, lai samazinātu trokšņa līmeni ierīces darbības laikā. Bez halogēniem izstrādātais datu nesējs atbilst Eiropas Savienības izdotajai direktīvai par noteiktu bīstamu vielu izmantošanas ierobežošanu elektriskās un elektroniskās iekārtās (RoHS).

Spinpoint M7 sērijas produkti, kas ir pieejami ar 160, 250, 320, 500 un 640 GB ietilpību, piedāvā 5400 RPM griešanās ātrumu, 3 Gbit/s SATA saskarni, Native Command Queuing atbalstu un 8 MB kešatmiņu.

Pirmās produktu piegādes Eiropā un ASV tiks veiktas septembra vidū, bet visā pasaulē tie būs pieejami septembra beigās. Ražotāja ieteiktā mazumtirdzniecības cena Spinpoint M7 640 GB cietajam diskam būs 75 Latvijas lati.

Izsaki savu viedokli