Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau vairākus gadus esam pieraduši pie tā, ka vairumu mūsu datoru aizsargā dažādas antivīrusu programmas. Laikā, kad mobilie telefoni arvien vairāk sāk līdzināties datoriem un viedtālruņu popularitāte arvien pieaug, ir kļuvis aktuālāks jautājums arī par šo mobilo ierīču aizsardzību pret vīrusiem.

Neliela daļa viedtālruņu lietotāju paši izvēlas aprīkot savas ierīces ar kādu antivīrusu aplikāciju, taču, lielākā daļa tam nepievērš nekādu uzmanību. Tomēr, kibernoziedznieki nesnauž un ar katru dienu atklāj jaunus veidus kā no viedtālruņiem izzagt dažādu informāciju vai arī apkrāpt to lietotājus, piemēram, izmantojot paaugstinātas maksas īsziņas. Turklāt, vislielākie draudi ir tieši Android ierīču lietotājiem – 2012.gadā  pret Android ierīcēm tika vērsti 79% no visiem veiktajiem kiberuzbrukumiem.

5227242aca7a8yqhhctb1378296874

Jautājums par informācijas izzagšanu ir īpaši aktuāls korportatīvajā vidē, tieši tāpēc Samsung šī gada sākumā ieviesa KNOX, kas nodala mobilās ierīces lietošanu privātām vai biznesa vajadzībām, tā ierīci aizsargājot pret datu noplūdi, vīrusiem un ļaunprogrammatūrām.

Tomēr, Samsung nolēmuši spert soli tālāk un jau sākotnēji aprīkot viedtālruņus ar antivīrusu, kuru radījusi kompānija Lookout. Šī aplikācija pārbauda uzstādītās aplikācijas, tāpat arī aplikācijas, kuras vēl tikai tiek lejupielādētas un aizsargā viedtālruni, kad tas tiek izmantots interneta pārlūkošanai. No negatīvās puses gan jāpiebilst, ka šī aplikācija ik dienu patērē 3 līdz 5 procentus no ierīces baterijas. Pagaidām gan nav zināms, vai antivīruss tiks iekļauts arī kādā atjauninājumā vecākiem viedtālruņiem.

522725639082bxfiporh1378297187

Saistītās tēmas: samsung

Izsaki savu viedokli