Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Izstādē CES 2008 kompānija Samsung apmeklētājus iepazīstināja ar 27 collu lielu OLED ekrānu, kas tobrīd bija pasaulē lielākais šīs tehnoloģijas ekrāns. Tagad uzņēmums Samsung šobrīd notiekošās FDP International 2008 izstādes ietvaros ir izrādījis patiešām ļoti iespaidīgu OLED ekrānu – tā diagonāles izmērs ir 40 collas, bet biezums vien 8.9 milimetri. Piedevām šim ekrānam ir Full HD izškirtspēja un ļoti augts kontrasts. Jāatzīst, ka OLED tehnoloģijas attīstība līdz šim norit lēnāk nekā bija gaidīts, tādēļ ziņas par to, ka kādam no ražotājiem ir izdevies radīt pieņemama izmēra (40 collas) OLED ekrānu ar tādiem tehniskajiem parametriem, ir ļoti iepriecinošas.

Tiek ziņots, ka šī ekrāna kontrasta līmenis ir 1 000 000:1, bet tā spilgtums ir 200 cd/m2 (brīžiem šis rādītājs sasniedzot arī 600 cd/m2). Tāpat zināms, ka šis ekrāns spēj attēlot 107% no NTSC krāsu gammas.

Šis gan esot lielākais OLED ekrāns ko Samsung šobrīd spēj radīt, un 40 collu OLED ekrānus šobrīd vēl neesot iespējams ražot masveidā, jo masu produkcijas konveijers spēj ražot tikai ekrānus ar izmēru līdz 31 collai. Bet 40 collas ir maksimālais izmērs ko ir iespējams ražot uz eksperimentālā produktu ražošanas konveijera.

Izstādi apmeklējušie eksperti gan atzīst, ka šī ekrāna reālā attēla kvalitāte nebija paša augstākā līmeņa, taču tā esot bijusi pietiekami laba. Piedevām ir jāatceras, ka šobrī OLED ekrāni vēl ir tikai attīstības stadijā, tādēļ pagaidām var novērot nelielas problēmas ar attēla kvalitāti.

Atgādinām, ka OLED ekrāni šobrīd tiek uzskatīti par daudzsološāko nākamās paaudzes televizoru tehnoloģiju, jo to attēla kvalitāte pārspēj plazmas un LCD ekrānu piedāvāto. OLED displejiem ir daudz augstāks kontrasts, labāks gaišuma līmenis, plašāks skata leņķis, kā arī ievērojami ātrāks pikseļu reakcijas laiks. Pie kam šie ekrāni ir daudz plānāki, jo tiem nav nepieciešams aizmugurapgaismojums – gaismas avots ir organiskās diodes.

Izsaki savu viedokli