Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Plašākam patērētāju lokam kļuvis pieejams Samsung Electronics izstrādātais Android platformas drošības risinājums KNOX, kas ļauj izmantot privātās ierīces arī korporatīvajā vidē, neapdraudot satura drošību tajās. Gada sākumā KNOX kā risinājums korporatīvajiem lietotājiem tika prezentēts pasaules vadošajā mobilo tehnoloģiju kongresā Barselonā.

Arvien biežāk privātie viedtālruņi un planšetdatori tiek izmantoti arī profesionālajām vajadzībām, aktualizējot nepieciešamību pēc drošības risinājuma, kas vienlaikus garantētu kā uzņēmuma datu, tā privātuma aizsardzību. Samsung KNOX veido NSA (National Security Agency) izstrādātais Android platformas Security Enhanced (SE) risinājums, kā arī integritātes pārvaldības pakalpojums, kas abi iekļauti gan ierīcē, gan tās programmatūrā. Aplikāciju slānī Samsung KNOX nodrošina „konteinera” tipa risinājumu, kas nodala mobilās ierīces lietošanu privātām vai biznesa vajadzībām. Lietojumprogrammām, kas darbojas ārpus „konteinera”, ir ierobežota piekļuve datiem, kuri tiek glabāti „konteinerā”. Lietotāja dati „konteinerā” ir aizsargāti pret datu noplūdi, vīrusiem, ļaunprogrammatūrām, kā arī hakeru uzbrukumiem ierīcēm gadījumos, kad tās tiek nozagtas vai pazaudētas.

Šā gada sākumā Samsung KNOX tika izziņots kā drošības risinājums korporatīvajiem klientiem, lai sniegtu IT departamentiem visaptverošu kontroli, vienlaikus neaizskarot darbinieka privātumu un neierobežojot iespējas pilnvērtīgi izmantot savu ierīci personiskajām vajadzībām. Pašlaik KNOX drošības funkciju klāsts ir paplašināts, ļaujot lietotājam aktivizēt „konteineru” bez IT departamenta iesaistīšanas, un uzglabāt „konteinerā” arī svarīgus personīgos datus, piemēram, privātus attēlus vai video, neuztraucoties par datu noplūdi iespējama hakeru uzbrukuma dēļ. Turklāt lietotājs var izvēlēties glabāt „konteinerā” arī uzņēmuma lietojumprogrammas un datus, piemēram, uzņēmuma e-pastus, kontaktus un kalendāru, ļaujot IT departamentam pārvaldīt „konteineru” caur EAS (Exchange ActiveSync Server) serveri. Tādējādi Samsung KNOX ir lielisks risinājums uzņēmumiem, kuros darba vajadzībām tiek izmantotas darbinieku privātās mobilās ierīces.

ASV Aizsardzības departaments ir apstiprinājis ar Samsung KNOX aprīkotu ierīču lietošanu aizsardzības departamenta tīklos. Risinājums būs globāli pieejams tirdzniecībā visos gaidāmajos Samsung augstākās klases viedtālruņos un planšetēs, tostarp GALAXY Note 3 un GALAXY Note 10.1 (2014). Plānots, ka drīzumā KNOX būs pieejams arī GALAXY S III, GALAXY S4 un GALAXY Note II.

samsung-headquarters

Saistītās tēmas: Drošībasamsung

Izsaki savu viedokli