Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvijā lielākā daļa interneta lietotāju ikdienā saziņai visai aktīvi izmanto igauņu izstrādāto bezmaksas programmu Skype, tādēļ daudziem BOOT.Lv lasītājiem noteikti patiks kāds jaunums no Barselonā notiekošā Mobile World Congress 2009 – kompānijas Skype un Nokia vakar paziņoja, ka tās uzsāks ciešu sadarbību, un, sākot ar Nokia jauno flagmani N97, visos N-sērijas viedtālruņos turpmāk tiks integrēts Skype. Turpmāk Skype kļūs par daļu no Nokia N-sērijas ierīču adrešu grāmatiņas, tādējādi ļaujot lietotājam ērti aplūkot kuri no viņa Skype kontaktiem tobrīd ir tiešsaistē, un bez maksas sazināties ar tiem, lietojot tūlītējo ziņapmaiņu (instant messaging). Ja lietotājs tobrīd būs pieslēdzies 3G mobilo sakaru tīklam vai Wi-Fi bezvadu internetam, viņš varēs veikt arī balss zvanus, lai sazinātos ar citiem Skype lietotājiem. Tāpat N-sērijas viedtālruņu lietotāji varēs no sava Skype konta par lētāku tarifu zvanīt arī uz fiksētās tālruņu līnijas numuriem un citiem mobilajiem tālruņiem.


Pirmais Nokia N-sērijas viedtālruni ar intergrētu Skype būs Nokia N97

Skype pārstāvis Skots Durhslags uzsvēra, ka no Skype sadarbības ar Nokia iegūs arī tie Nokia lietotāji, kuri jau šobrīd lieto Skype, jo turpmāk viņi varēs ērtāk piekļūt Skype funkcijām. Tāpat Duhslags cer, ka šīs sadarbības rezultātā Skype sāks lietot arī tie Nokia Symbian S60 platformas tālruņu lietotāji, kuri līdz šim to nedarīja.

Savukārt Nokia N-sērijas divīzijas viceprezidents Hosē-Luiss Martinezs uzsvēra, ka šī sadarbība ir nozīmīgs solis interneta pieredzes pārnešanā no galddatora uz visattīstītākajiem mobilajiem datoriem, jo Skype šobrīd visā pasaulē lieto vairāk kā 400 miljoni cilvēku.


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli