Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

Saeima vakar otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz noteikt garākus termiņus valsts pirmās tehniskās apskates veikšanai.

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz, ka jauniem vieglajiem automobiļiem, piekabēm ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem valsts tehniskā apskate pirmo reizi būs jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts Latvijā.

Satiksmes ministrija iepriekš skaidroja, ka tādējādi jauno transportlīdzekļu īpašniekiem tiks samazinātas administratīvās procedūras, jo transportlīdzekļiem līdz diviem gadiem tehniskais stāvoklis parasti ir labs – bez būtiskiem trūkumiem un bojājumiem. Par to liecina arī šobrīd pieejamā informācija par veiktajām pārbaudēm valsts tehniskajās apskatēs.

Likumprojekts skars arī citu transportlīdzekļu kategorijas. Jauniem kravas automobiļiem, piekabēm (puspiekabēm), kuru pilna masa ir virs 3500 kilogramiem, un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļiem valsts tehniskā apskate pirmo reizi būs jāveic ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts.

Arī autobusiem, vieglajiem taksometriem un auto apmācībai paredzētajiem un attiecīgi reģistrētajiem transportlīdzekļiem valsts tehniskā apskate pirmo reizi būs jāveic ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmreizēji reģistrēts. Otrā valsts tehniskā apskate minētajiem transportlīdzekļiem būs jāveic ne vēlāk kā gadu pēc pirmās valsts tehniskās apskates.

Visiem uzskaitītajiem transportlīdzekļiem līdz šim pirmā tehniskā apskate bija jāveic piecu dienu laikā pēc pirmās reģistrēšanas. Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā 2013.gada 1.janvārī.

Saistītās tēmas: automašīnascsdd

Izsaki savu viedokli