Aktuāls

Pirmie soļi Latvijas 100 km kosmosā ir sperti! (VIDEO)

Auto, Moto

Ātruma kontroles maratona laikā fiksēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju nekā pērn

Auto, Moto

Turpmāk “BITE” klienti maksu par “Mobilly” pakalpojumiem varēs pievienot ikmēneša rēķinam

Sakaru pakalpojumi

Paziņoti pasaulē lielākā fotokonkursa – Sony Pasaules fotogrāfijas balvu absolūtie uzvarētāji

Foto, Audio, Video

”Groove Music”’pirmos četrus mēnešus varēs lietot bez maksas

Mobilās aplikācijas

Jaunais VW Crafter pārsteidz ar jaunām funkcijām (VIDEO)

Auto, Moto

Zviedru auto ražotājs Saab, kas 2011. gadā finansiālu apsvērumu dēļ slēdza visas ražotnes, ir atsācis modeļu izstrādi Trollhättan rūpnīcā. Tur tiek ražoti jau zināmie 9-3 modeļi.

Jau sākumā jāatzīmē, ka kompānija Saab nav atdzimusi. To pirms laika iegādājās uzņēmums NEVS (National Electric Vehicle Sweden), ar nodomu atsākt spēkratu izstrādi. Tāpat kompānija ir pārveidojusi ražošanas līnijas, un pašlaik auto izstrādes apjoms ir neliels. Atsevišķi ārzemju eksperti esot pajokojuši, ka, ņemot vērā izstrādes ātrumu, spēkrati, acīmredzot, tiek salikti ar rokām.

Dotajā brīdī uz ražošanas konveijera tiek radīti 9-5 modeļi, kas aprīkoti ar divu litru benzīna turbodzinēju. Tiesa gan, no nākamā gada NEVS plāno sākt ražot tikai elektromobiļus. Tie, galvenokārt, būs paredzēti Ķīnas tirgum, savukārt Eiropas tirgum būs paredzēti jauni modeļi, kas tiks atrādīti 2015. gada Frankfurtes auto izstādē.

Interesanti, ka līgums ļauj izmantot tikai Saab vārdu, bez tā labi zināmā logo, kur redzams grifs. Tāpat NEVS nav atļauts sevi pārdēvēt par Saab.

Saab-9-3_Sport_Sedan_2005_800x600_wallpaper_05

Saistītās tēmas: saab

Izsaki savu viedokli