Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir pagājis kāds laiks, kopš pēdējās labās ziņas no SAAB. Pēdējos divus gadus SAAB cīnījies ar bankrotu, īpašnieku maiņu, līdz beidzot autoražotāju nopirka Zviedrijas Nacionālā elektrotransporta kompānija.

Kā jau vēsta pēdējā īpašnieka nosaukums – SAAB vajadzētu pārdzimt kā elektro automašīnai. Pagaidām gan šāda tipa auto nes tikai zaudējumus (izņēmums ir Tesla). Jauno īpašnieku plāns bija 2014. gadā izlaist SAAB 9-3 kā pilnīgi elektrisku automašīnu.

Par laimi kāds milzīgajā kompānijā iedomājies, ka ātrāk, lētāk un efektīgāk būtu jauno 9-3 izlaist kā auto ar gāzes dzinēju. Tas paātrinātu 9-3 nonākšanu tirgū par vienu gadu – kaut kad 2013. gadā. Pagaidām ražošanas plāni vēl netiek atklāti, jo nav noslēgts līgums par gāzes dzinēju iegādi. Lieki piebilst, ka elektrotransporta kompānijai pašai nav iekšdedzes dzinēju.

Jaunu SAAB 9-3 ar gāzes dzinēju būtu daudz vieglāk pārdot plašākā tirgū, šāda dzinēja izvēle skaitās “zaļāka” un ražotājam nebūtu jāiegulda papildu līdzekļi piemērota elektromotora izstrādei.

Tiek ziņots, ka SAAB 9-3 taps kādā no Zviedrijas rūpnīcām. Paliek tikai viens jautājums – kurš SAAB tirgos? Iepriekšējais dīleru tīkls ir pārtraucis darbību vai pārorientējies uz citu marku pārdošanu.

Saistītās tēmas: automašīnassaab

Izsaki savu viedokli