Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējos gados regulāri parādās ziņojumi, ka Volkswagen grasās piedalīties Formula 1 sacensībās. 2009. gadā Vācijas auto ražotājs bija paziņojis, ka sāks piegādāt F1 dzinējus jau 2014. gada sezonai, kad spēkā stāsies regulējums par 1.6 litru dzinējiem.

2010. gada beigās Volkswagen tomēr izteicās, ka viņiem nav vietas Formula 1 cirkā, bet pat tādi paziņojumi neapklusināja baumas par autogiganta ienākšanu F1. Vēl tikai trīs mēnešus atpakaļ VW autosporta direktors Josts Kapito (Jost Capito) izteicās, ka Volkswagen neredzēt Formula 1. Acīm redzot viņš runāja par VW zīmolu, nevis par kādu no Volkswagen grupām.

Vācu Sport Bild žurnāls uzzinājis, ka tomēr Volkswagen 2015. gadā apvienos spēkus ar Sauber. No Sauber puses gan nekas oficiāli nav paziņots.

Kāds cits avots min, ka Volkswagen varētu pat iet tālāk un būvēt savu F1 bolīdu. Vislielākos spēkus tā izveidē vajadzētu ielikt Porsche Motorsport centram, kas atrodas Vācijā. Porsche Motorsport izstrādā VW automašīnas, kas piedalās Le Mans 24 stundu izturības sacensībās.

Saistītās tēmas: F1VW

Izsaki savu viedokli