Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kāds 22 gadus vecs rumānis nodarbojies ar vērienīgām datorkrāpniecības mahinācijām ASV teritorijā. Viņa pasākums turpinājies trīs gadus un blēdim ļāvis tikt apmēram pie 700 000 ASV dolāru. Federālā tiesa Mineapolē šajā lietā apsūdzēto Serdžiu Danielu Popu, kurš pēdējos septiņus gadus dzīvojis Ņujorkā un Mičiganā, atzinusi par vainīgu divos smagos noziegumos. Tagad viņam draud desmit gadu cietumsods un naudassods 500 000 dolāru apmērā. Pagaidām spriedums vēl nav pasludināts.

Popa ir atzinis, ka viņa ļaunprātīgās darbības rezultātā gandrīz 7000 cilvēku nodarīti zaudējumi kopā aptuveni 700 000 dolāru apjomā. Veicot kratīšanu apsūdzētā dzīvoklī, policija atrada ierīci plastmasas karšu drukāšanai, foliju hologrammu veidošanai uz gatavām kartēm, neapdrukātas kartes un viltotas autovadītāja tiesības, kuru izgatavošana vēl nebija pabeigta. Izmeklētājiem arī izdevās restaurēt desmitiem tūkstošu adresātu sarakstu viņa Yahoo pastkastītes adrešu grāmatā; šo pastkastīti Popa bija izmantojis, lai masveidā sūtītu krāpniecības vēstules un no piekrāptajiem saņēmējiem izvilinātu konfidenciālu informāciju.

Popam piederēja vietnes, kuras imitēja pazīstamu finanšu organizāciju, piemēram, PayPal, SunTrust Bank un Citibank, serverus. Turklāt viņš par 1500 dolāriem tirgoja krāpnieku komplektus: detalizētu pamācību, programmatūru un ierīces, kas nepieciešamas karšu viltošanai. Agrāk Popa jau 71 dienu bija pavadījis Mičiganas štata cietumā par krāpnieciskiem darījumiem 2006. gadā eBay izsolē. FBI izsekoja Popu kopš 2005. gada sākuma, bet šā gada februārī viņam oficiāli izvirzīja apsūdzību.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli