Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Alojs Rufs, auto manufaktūras Ruf īpašnieks, būvē ātrus automobiļus un papildus tam vēl uztur trīs ūdens spēkstacijas elektrības ražošanai. Tagad viņš abas šīs aizraušanās apvieno jaunākajā projektā – uz Porsche 911 bāzes izstrādātā elektro automobilī.

Par ER Modell A saukto Porsche prototipu darbina 150 kilovatu (204 zirgspēkus) attīstošs elektrodzinējs. Tas, tāpat kā ierastie sešu cilindru opozitdzinēji, atrodas aizmugurē, aiz aizmugurējās ass. Pateicoties 650 Nm lielajam griezes momentam, nav nepieciešama konvencionāla pārnesumkārba.

91 kilogramus smago elektrodzinēju baro 96 litija-jona baterijas, kas izdalītas pa visu automobili. Tādējādi 1’910 kilogramus smagais modelis no vietas līdz simtam paātrinās mazāk nekā septiņās sekundēs, savukārt maksimālais ātrums esot 225 km/h. Ar vienu uzlādi atkarībā no braukšanas stila iespējams nobraukt 250 līdz 320 kilometrus. Bremzējot, kā jau ierasts, enerģija daļēji tiek atgūta.

Vizuāli Ruf ER Modell A ieguvis pašu ražotos vieglmetāla diskus 8,5×19 un 10×19 collu izmērā, kas apauti ar 235/35 un 265/30 izmēra riepām.

Vēl Vācijā tapušais sportiskais elektro automobilis ir vien prototipa statusā, tomēr jau nākamgad klientu rokās solās nonākt pirmie eksemplāri. ASV klienti esot īpaši ieinteresēti izplūdes gāzes neizdalošajā sportistā. Spēkrata cenas vēl nav minētas.

Izsaki savu viedokli